Stan wstrzymania w XP nie chodzi


(system) #1

witam, jakis czas temu dostalo sie troche smieci na moj komputer, wszystko juz oczyszczone ale zostalo jedno - gdy system startuje to okienko z "zapraszamy" nadal dlugo sie wyswietla, to samo z zamykaniem systemu, wolno idzie. Również stan wstrzymania nadal niechce wejsc, wyswietla sie ze przechodzi na stan wstrzymania i na tym juz zostaje, od zawsze mam właczoną hibernacje - czy to cos podobnego??? wie ktos moze o co tu chodzi???


(adam749) #2

Na początek odchudź autostart w uruchom > msconfig > uruchamianie.


(Cosik Ktosik) #3

Zajrzyj: http://www.searchengines.pl/index.php?s ... =5989&st=0


(system) #4

no wlasnie w msconfig wszystko dobrze, ale ostatnio cos nowego sie pojawilo - polecenie default.pls w lokalizacji Common Startup i 3 razy ntuser. co to jest??? samo sie wlaczylo? a jesli mowa o linku to juz go przerabialem lecz malo jest to czego potrzebuje :slight_smile: szukalem tez na innych stronach o wstrzymaniu dlaczego tak nagle mi niecche sie odpalic i kazdy co innego pisze...


(system) #5

Mi gdy to nie chodziło to nie miałem zainstalowanych sterowników do karty graficznej...

po za instalowaniu ich bez problemu mogłem wprowadzić komputer w stan wstrzymania.

Może za stare stery a może ich brak.


(Cosik Ktosik) #6

tow. obserwator , co do spowolnienia, sprawdź w zarządzaniu dyskami (start->uruchom, wpisz compmgmt.msc, wejdź do zarządzania dyskami),kliknij prawym przyciskiem myszy na dysk (dolne okno), a nie na partycje. Wybierz właściwości->zasady i zobacz, czy Masz włączone buforowanie zapisu na tym dysku.


(system) #7

ale to by tak nagle sterowniki poszly, gdy zawsze bylo wszystko dobrze...? chociaz z tymi sterownikami moze byc prawda, ale zeby wlasnie tak nagle sie ulotnily? a mialem napewno odpowiednie

W dniu 17.07.2008 , o godzinie 10:58 został dopisany post przez tow. obserwator

z tego co widze to mam włączone, ale najpierw zobacze z tymi sterownikami


(Cosik Ktosik) #8

Ma właśnie być włączone, gdyby było na odwrót zamykanie (zwłaszcza) i włączanie zwolniłyby.


(system) #9

instaluje strownik i wyskakuje takie cus: Internal Failure- Error Number: 0x80040707, wciskam OK to jeszcze raz to samo wyskakuje, a na koniec Severe- ISLAYER.DLL not loaded into memory, następnie- Unhandled Exception- Error Number: 0x80040702. Discription: Failed to load dll: ISLAYER. jednak folder jest na dysku, ale nieda rady nic zrobic... w czym klopot???