Stan wstrzymania

(Bogasb) #1

Witam serdecznie,

Mam dość duuży problem i bardzo bym prosił o pomoc, oczywiście przeszukałem fora w googlach i nic ciekawego nie znalazłem na ten temat...

Problem,

Pewnego słonecznego dnia....

włączyłem stan wstrzymania kompa i git... minęło dosyć sporo czasu i jak w nocy wróciłem to już nie chciało mi się odpalać telewizor LCD (bo mam przed hdmi do telewizora podłączonego kompa) bo już późno było i przytrzymałem guzik wyłącznika kompa przez parę sekund aż się wyłączył kompletnie.

Jak włączyłem tak lecą przeliczenia , włącza się obraz ładowania windowsa XP i nic.....dioda pracy dysku nie mryga i nic się nie dzieje. Zresetowałem biosa zworką przy baterii ale nic to nie dało.. pojechałem z dyskiem do kupla, on go mostkiem do swojego podłączył tak że kumpla komp odczytywał go jako dysk przenośny i nagle zamóła. Pojawiły sie 2 partycje (maiałem 3 C: D: E:) a pojawiły się D: i E: ale tak zamólaszczo chodziły że aż strach... Oczywiście miałem antywiusa którego aktualizował się na bieżąco ( Awast ) i dodatkowo aktualnego ad-aware którym sprawdzałem czy syfów na kompie nie ma... Bardzo proszę o pomoc bo można powiedzieć że bez kompa jestem w d..... :frowning:

Pozdrawiam,

Bogasb

(Jonek29) #2

Najcześciej przy stanie wstrzymania psują się kondensatory, ponieważ zasilanie na płycie cały czas jest włączone, osobiście caly czas korzystam z wstrzymwania systemu, komp jest czasami nie wyłączany przez 2 tygodnie a nawet miesiąc, miełem już wielokrotnie sytuacje że po wyjściu z stanu wstrzymania pojawił się BSOD albo komp nie resetował, albo odpał się długo, możliwe że gdy przytrzymałeś klawisz wyłącznika 3 sekundy to on akurat robił coś na dysku, i bardzo możliwe że to był sektor rozruchowy, więc tym raptownym wyłączeniem uszkodziłeś ten sektor, dlatego nie widać dysku C:, włóż płytke XP, po załadowaniu się sterowników będzie menu, tam wciśnij R i przejdz do konsoli odzyskiwania, postępuj według poleceń które będą gdy pojawi się C:/ to wpisz: fixboot zapyta czy na pewno i wciśnij T (albo Y jeśi będzie po ang) potem wpisz fixmbr i dalej jak wcześniej, zrestartuj komputer i odpal system. Czasami też po stanie wstrzymania pojawią się błedy w pamięci, i restarty kompa nie pomogą, trzeba najlepiej wyłączyć wtyczkę zasilania i zostawić kompa żeby pamięci straciły napięcie.

(Bogasb) #3

Niestety nie pomogło [-X :frowning: moze jakiś inny pomysł .

PLZ HLP :idea:

-- Dodane 12.03.2009 (Cz) 8:36 --

Koniec... FORMAT C: i reinstalacja wina :snipersmile: :killer: :bad-words: