Stan zdrowia dysku 80%- reklamować czy nie

Witam.

Mam problem, otóż kupiłem nowy dysk, po podłączeniu i odpaleniu windy niby wszystko ok ale jak odpaliłem programik “Hard Disk Sentinel” to pokazuje mi takie coś: 61112558.th.jpg

W miejscu “Health” pokazuje 80%. To już 3 dysk który nabyłem i z każdym jest to samo. Jedynie WD Caviar miał 60% po podłączeniu.

Dla porównania daje screena z 6- cio letniego maxtorka: 15601017.th.jpg

Moje pytanie brzmi, czy jest to powód do jego reklamacji? Poprzednie dyski po jakimś czasie zaczęły wywalać bady :frowning: i boję się, że z tym, też tak będzie.

Kupiłeś dysk nowy w sklepie, czy może na allegro? Jaki to jest dysk?

Dysk kupiłem na giełdzie w wawie, jest to Seagate Barracuda ST3250318AS i mam na niego 3 lata pisemnej gwarancji.

jasiu87 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Z ciekawości sprawdziłem mój dysk Twoim programem tyle, że w wersji PRO, i oto wyniki

72147403.th.jpg 88310748.th.jpg

Ja na Twoim miejscu bym reklamował i już nie brał Seagate, wiele osób potwierdza, że są bardzo awaryjne, a tak a pro-po, to firma ta miała kiedyś 5 lat gwar. a nie 3 lata obecnie, to daje do myślenia.

No dwa poprzednie to były caviarki 250 GB blue i działo się z nimi to samo co i z tym :frowning:

Ooo ściągnąłem i zainstalowałem wersję pro i pokazuje, że seagate jest w 100% sprawny :lol: lol

Jak to możliwe? :expressionless:

LOL

Wiesz chociaż na jakiej podstawie i jakim algorytmem ten “cudowny” program policzył % “Health”?

Dysk jest 100% sprawny.

jasiu87 spróbuję sprawdzić dysk “zwykłą” wersją programu, zobaczymy ile pokaże.

Dodane 25.07.2009 (So) 20:48

Na “zwykłej” wersji pokazalo mi tak samo jak na PRO.

Zwykła wersja też pokazuje 100 % :expressionless: