Stanie na głowie

(Pyra20) #1

Witam

szukam czegoś gdzie będzie opisane jak stanąć na głowie, bo musze to zaliczyc na wf a niebardzo mi to wychodzi chciałem poczytać o technice albo coś i wiedzieć co robie zle :E

(matiit) #2

stań przy ścianie najpierw

a później już luz

(Ford Fokus) #3

Na głowie? Na rękach raczej :smiley: Co w tym trudnego? Bierzesz mały rozbieg i tak jak przewrót w przód tylko nie uginaj rąk i mocno sie wybij nogami :stuck_out_tongue:

(Pyra20) #4

to ma być na głowie a nie na rekach... a przy ściane kapa, rozłożyłęm 3 kołdry i próbuje stać na tym ale łeb boli ;p

(system) #5

:shock:

Przecież to grozi skręceniem karku, jak możecie to zaliczać?

(Kulaa 01) #6

Wytłumacz to nauczycielom od WF-u...

(Dan667) #7

na głowie to na pewno raczej nie ponieważ to zagraza twojemu zdrowiu i nauczyciel ci nie pozwala na takie coś ćwicz stanie na rekach bo pewnie takie coś bedziecie mieli

(Members92) #8

My się na W-fie uczyliśmy stać na głowie.Nie mieliśmy tego na ocene ale ćwiczyliśmy to.To wcale nie jest takie trudno.Ręce i głowa maja stanowić trójkąt to taka moja mała podpowiedz.Rece muszą być dosyć szeroko ale nie tak bardzo musisz to sam wyczuć.Ja sie uczyłem stać na głowie na leżance i łeb mnie nie bolał a i jak sie przewróciłem to miękko było :stuck_out_tongue: tobie radze to samo :slight_smile:

(Kawior102) #9

LOL stanie na glowie grozi skreceniem karku kto Ci tak powiedział?

Stanie na głowie jest banalne,

glowe i rece stawiasz tak aby tworzylu trójkąt, i powoli podnosisz rece do góry najlepiej obie w rozkroku i powolutku aby nie stracic równowagi, do takiego wstawania jest potrzebny silny brzuch. Jeżeli nie mozesz tak wstac to lekko sie podbij jedna noga i zlącz je, ciezar ciała przenieś na rece a nie na głowe.

PS: mam nadzieje że coś to pomoże...

(Deunan K.) #10

O cholera! Ale ja się cieszę, że nie mam WFu.

Poproś kogoś o pomoc, kogoś kto tańczy break dence.

(Czarek1995) #11

My tylko staliśmy na rękach ale żeby stać na głwoie :o.

(matiit) #12

Boże Ludzie co wy myślicie ze od stania na głowie wam się mózgi zepsują albo czaszka pęknie??

Stanie na głowie jest proste i (zdecydowanie bezpieczne) jeśli się wie jak.

(Edgarmks) #13

Najpierw pocwicz przy scianie :slight_smile:

(Morgenowsky) #14

Jak już większość osób napisało - najpierw poćwicz przy ścianie.

Jeśli będzie Cię boleć głowa to podłóż pod nią poduszkę.

A co do ułożenia rąk - powinny tworzyć trójkąt. Głowa bardziej wysunięta, ręce z tyłu.

Ja nigdy nie musiałem stawać na głowie, ale jakoś bardzo dobrze mi to idzie - sam się nauczyłem.

Jak już to wyćwiczysz to będziesz mógł stawać na podłodze (bez poduszek)... tylko wtedy TROCHĘ boli :slight_smile:

(Bartek16743) #15

Ja miałem na wf stanie na głowie. Jak masz słabe mięśnie karku to ciężko będzie Ci ustać.

(Deunan K.) #16

Ja nie miałem i bardzo się cieszę. W ogóle sport i WF to nie dla mnie. Ewentualnie narty, albo snowboard.

(Wojtanos) #17

Jak u nas ktoś miał nadmiar tłuszczu, to nauczyciel mu nie pozwalał wykonywać tego ćwiczenia i po prostu miał kreche w dzienniku. Reszta to z luzem robiła (nie było z tego gorszych stopni niż bdb).

(Grzesiekk) #18

Witam

Moim zdaniem to nie tak ważne są mięśnie karku jak brzucha! Żeby podnieść dynamicznie ale z wyczuciem nogi. Obie nogi muszą być złączone najlepiej wyprostowane (wyższa ocena). To jest moim zdaniem najtrudniejsze, żeby utrzymać podniesione nogi w równowadze.

(Bartek16743) #19

ale jak masz słabe mięśnie karku to ni utrzymasz głowy w pionie.

(Chrucik) #20

ziom nie kładź się na kości ciemieniowej tylko na kości czołowej !!