Stara gra się zacina

(Kubal92) #1

Witam, mam problem z pewną starą grą. Ma ona śmiesznie małe wymagania sprzętowe(128 mb ramu itp), więc powinna działać prawidłowo. Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej, dźwiękowej i płyty głównej, najnowszy directX 9.0c. Mój kolega ma identyczny sprzęt, mniej ramu (mam 512+256) i chodzi mu jak marzenie. Problem ten jest widoczny gdy patrzę na wiele przedmiotów. Kiedy np. patrzę prosto w ścianę to jest wszystko ok. Wyłączam wszystkie programy, itp kiedy gram, za wyjątkiem antywirusa, ale on nie spowalnia. Komputer świeżo po formacie. Proszę o szybką pomoc!

PS: może powiedzcie mi do czego tylko się da zainstalować sterowniki.

(jarodl) #2

A jak się nazywa ta gierka. ?

Może spróbuj we właściwościach pliku zmienić "tryb zgodności" na win98

Złączono Posta : 02.04.2007 (Pon) 19:41

a jaką masz karte graficzną?

Jeżeli Nvidie? to nie koniecznie musisz instalować najnowsze sterowniki.

Maiłem kiedyś podobny problem.

(D@widoS) #3

:x

Głupoty pleciesz :!:

Ja by miał tnt nvidia riva 32 mb to do niej ma zainstalować najnowsze sterowniki ?? Nie prawda :!:

Nowe sterowniki instaluje się do nowych kart starsze do starszych kart :!:

Złączono Posta : 02.04.2007 (Pon) 21:56

podaj całą konfiguracje sprzętową.

(jarodl) #4

dawidos.

• chyba mnie nie zrozumiales

Zgadzam się z Toba ze jezeli ma np. tnt nvidia riva 32 mb - to do niej nie MUSI instalować najnowszych sterowników.

Czytaj uważnie :o

(Grkmgrj) #5

zrób mały "tuning" swojego kompa i pójdzie Ci jak marzenie tylko uważaj na zasilacz xD

(Kubal92) #6

Mam geforce 5500 FX, 768 mb ramu, sound blaster audigy, agpx8 Asrock K7s41gx, bios AMI, procek AMD Sempron 2600 1.84 GHz (po podkręceniu), chipset SiS. No i zasilacz za 70 zł ale to mniej ważne w tej sprawie. Ta karta graficzna nie jest najnowsza, ale mam najnowsze sterowniki.

@up

tuning do takiej starej gierki to głupota...

(D@widoS) #7

zainstaluj na nowo sterowniki tak jak tu pisze --------> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... instalacja

"odkręć" procesor czyli ustaw go na normalne taktowanie.

(Kubal92) #8

@up

Komputer jest swieżo po formacie. Nie wiem czy jest to konieczne. Spróbuję "odkręcić" i odpiszę.

Złączono Posta : 03.04.2007 (Wto) 9:34

Odkręcanie nie pomogło. Co mam robić? Czy znaleść stare sterowniki?

Złączono Posta : 03.04.2007 (Wto) 18:39

Zainstlowałem sterowniki omegi i to samo.