Stara plyta + nowy zasilacz?


(Kamp5) #1

witam Czy da rade podlaczyc stara plyte glowna gdzies 99rok:) na pentiuma cos kolo 200mhz do nowego zasilacza? czy nic sie nie spali?


(system) #2

Jeśli wtyczka będzie taka sama(a raczej będzie) to możesz śmiało podłączać :lol:


(Janbit) #3

ZAQLEZY CZY ATX płyta CZY AT jeśli ATX ma zgodną wtyczke i można!


(Golden Finger) #4

Niesamowite.

Po prostu wstawiasz nowy zasilacz w zależności od rodzaju gniazda na płycie. Są płyty, które mają możliwość podłączenia i AT i ATX. Jeśli Twoja płyta ma dwa gniazda, to lepiej wstawić nowy ATX.

Pozdrawiam 8)


(system) #5

IMO ze względu właśnie na specyfikacje (AT/ATX) może być problem, patrząc na wiekowość płyty głównej. Przed zakupem, trzeba wybadać sytuację po prostu.


(Golden Finger) #6

Dlatego też napisałem powyżej, że jeśli płyta ma gniazdo ATX to lepiej wstawić taki zasilacz. Jeśli płyta ma tylko gniazdo AT to w sklepach można jeszcze je dostać.

Aby sprawdzić, jakie gniazda są na płycie wystarczy na nią spojrzeć. Różnica jest zasadnicza. AT ma jedną tylko ściankę, ATX jest pełnym gniazdem, oba są w białym kolorze.

Lub, jeśli jest tylko jedno gniazdo to należy z tym zasilaczem iść do sklepu i poprosić sprzedawcę o zasilacz z takim wtykiem do płyty, jak stary. Jest wiele spsobów na załatwienie tej sprawy.

Pozdrawiam 8)