Stara płyta-zakup nowego dysku

(kubut) #1

Siemka. Chciałbym sobie zakupić nowy dysk twardy. planuje kupić tak koło 200-250 GB, ale mam stara płyte główną, i nie wiem czy dysk mi "pójdzie". Innymi słowy: czy moja płyta obsługuje dyski z pojemnoścą 200-250 GB czy ma jakiś limit?Moja płyta gł. to Shuttle AV18. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź bo chce kupić dysk w najblizszych dniach...

(Kapela Rules) #2

hmm, dosc stara plytka, widze ze ma apollo pro 133, mi działał na takiej dysk 80gb

Sproboj sie dogadac ze sprzedawca ze sprawdzisz czy ci pojdzie a jak nie to zwrocisz, wiekszosc sprzedawcow powinna sie na cos takiego zgodzic

(De Niro) #3

uwżam że powinną pójść tylko zainstaluj poprawki SP2 oraz taśme 80 zyłową oczywiście Mobo zapewnie nie obsługuje ATA 133 ale dysk zmniejszy swoją predkość do Płyty głównej.

(kubut) #4

Poprawki mam zainstalowane. Na taśmach itp. się nie znam, a chciałbym kupić dysk który niestety jest we wrocławiu, a u mnie w mieście go nie ma (mieszkam 45 km od wrocka) więc sprzedawce żeby się zapytać to wydatek dla mnie 15 zł. (mam 14 lat to jest to trooche dla mnie :wink: ), dlatego podżuce link do tego dysku:

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=2527&katid=4

On mi przykładowo pójdzie?