Stara płyta-zakup nowego dysku

Siemka. Chciałbym sobie zakupić nowy dysk twardy. planuje kupić tak koło 200-250 GB, ale mam stara płyte główną, i nie wiem czy dysk mi “pójdzie”. Innymi słowy: czy moja płyta obsługuje dyski z pojemnoścą 200-250 GB czy ma jakiś limit?Moja płyta gł. to Shuttle AV18. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź bo chce kupić dysk w najblizszych dniach…

hmm, dosc stara plytka, widze ze ma apollo pro 133, mi działał na takiej dysk 80gb

Sproboj sie dogadac ze sprzedawca ze sprawdzisz czy ci pojdzie a jak nie to zwrocisz, wiekszosc sprzedawcow powinna sie na cos takiego zgodzic

uwżam że powinną pójść tylko zainstaluj poprawki SP2 oraz taśme 80 zyłową oczywiście Mobo zapewnie nie obsługuje ATA 133 ale dysk zmniejszy swoją predkość do Płyty głównej.

Poprawki mam zainstalowane. Na taśmach itp. się nie znam, a chciałbym kupić dysk który niestety jest we wrocławiu, a u mnie w mieście go nie ma (mieszkam 45 km od wrocka) więc sprzedawce żeby się zapytać to wydatek dla mnie 15 zł. (mam 14 lat to jest to trooche dla mnie :wink: ), dlatego podżuce link do tego dysku:

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=2527&katid=4

On mi przykładowo pójdzie?