Stare ale jare>stary problem ale nadal nie wiem>

Witam.

Szukałem tematu związanego z tym ale nie znalazłem./ Mam problem z instalacją kubuntu. dochodze do partycionowania daję rencznie i:

/dev/sda

/dev/sda1 ntfs /media/sda1

/dev/sda2 ntfs /media/sda5 i daje ten dysk i wychodzi mi błąd pomoże ktoś? Pliska bo nie wiem jak,

nie mozesz zainstalować na ntfs

Partycja musi być ext3/reiser/…

czyli zamiast:

/media/sda5

to

ext3/reiser/

niestety nie jestem najlepszy w tych tematach.

ejj ja nie wiem… moderator powinien blokować takie tematy a w regulaminie forum umieścić adnotację że najpierw wymagane sa podstawy do przeczytania a dopiero później pytanie…

Wszystkie te pytania biorą sie z tego ze nikomu sie nie chce prostych rzeczy przeczytać tylko walą na forum z pierwszym lepszym pytaniem jak przysłowiowe “dzieci neostrady”…

ej no kazdy moze nie wiedzieć… jezu zawsze instalowałem z wubi teraz chciałem z plytki i nie wiem, takie straszne. Prosze o pomoc

nie /ext3/reiser :smiley:

Usuwasz Tą partycję a na jej miejscu tworzysz partycję ext3.

a nie da sie bez formatowania> kurde nie da sie jakoś inaczej :D?

Rozumiem że na początku nie każdy wie takei rzeczy… ale właśnie dlatego jest coś takiego jak internet…

Do instalacji kubuntu w twoim przypadku wystarczy:

internet z otwartą stroną google.pl

troche inteligencji by napisać zapytanie “linux partycjowanie dysku”

troche chęci

Przepraszam że to pisze ale jak tak dalej pójdzie to niedługo będą zadawane pytania czy kompa sie włącza guzikiem z napisem power czy reset;/

Ps. Nie nie da sie , jak chcesz zainstalować system to musisz te partycje jakoś zrobić!

Linux: Instalacja systemu

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=21

po dokładnym zapoznaniu się z prezentacją nie powinno być problemów :mrgreen:

Plichu W 100% się z Tobą zgadzam, i przy płycie live cd powinno pisać żeby się zapoznać z panem Google i dopiero zabierać się za instalację…

grand.

Ściągłem to gpartet ale to ma 1 plik i 2 katalogi z iso nagrałem na łłyte ale to nie ma exe ani nic tylko data i 2 katalogi z zawartością<ściągłem z dobreprogramy.pl> nie wiem jak to odpalić… pomocy. Bo nie chce formatować D: :slight_smile:

czyli zamiast:


/media/sda5


to


ext3/reiser/


niestety nie jestem najlepszy w tych tematach.

Ojj proszę najpierw x10 przeczytaj to co jest w podanym przez grand’a linku bo pisząc to co zacytowałem utwierdzasz mnie jedynie w przekonaniu że poziom tego forum spada coraz niżej… Oczywiście nie mam zamiaru Cię obrazić a jedynie uświadomić co do obecnej sytuacji…

grand.


Ściągłem to gpartet ale to ma 1 plik i 2 katalogi z iso nagrałem na łłyte ale to nie ma exe ani nic tylko data i 2 katalogi z zawartością<ściągłem z dobreprogramy.pl> nie wiem jak to odpalić... pomocy. Bo nie chce formatować D: Uśmiech...

A jak sobie wyobrażasz instalacje linuksa skoro już ci ktoś napisał że na partycji ntfs go nie zainstalujesz?

Boże…:confused:

michalmw , proszę zmienić tytuł postu na konkretny, mówiący o problemie. Zignorowanie prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Następnym razem przed zadaniem pytania na forum, sugeruję zajrzeć do przyklejonych tematów oraz skorzystać z forumowej szukajki. Temat poruszany był już nie jednokrotnie.

spoko. ty sie znasz na tym ja na czymś innym./

To ktoś pomoże z tym gpartet? albo zna inny sposób na instalacje bez formatki :smiley:

Gparred jest programem bootowalnym. to znaczy wypalasz iso na płytce i bootujesz tak jak płytę instalacyjną systemu.

Linux wymaga swojego systemu plików, były już o tym posty powyżej, omówione jest to również w prezentacji. Z tego co piszesz to chyba nie zapoznałeś się z nią wcale albo zrobiłeś to bardzo pobieżnie :evil:

Jak wypalić obraz *.iso:

znalezione dzieki opcji :szukaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=gparted

Obrazu płyty się nie rozpakowuje :!: - nie wiem czy go zozpakowywałeś czy nie ale wolę przypomnieć.

Reszta jak już pisałem jest szczegółowo omówiona w prezentacji do której link Ci już podawałem.