Stare linie TP

Witam wszystkich ponieważ jestem tu nowy ale do rzeczy…

wiem że podobny temat był poruszony tydzień temu, jednak nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Otóż, jakiś rok temu chciałem założyć internet z netii ale po jakimś czasie powiedziano mi iż jest to nie możliwe z winy tp.

W tp powiedziano mi że moje łącze nie spełnia wymagań i jeśli chcę mieć neta kazali płacić 2 koła żeby ciągnąc nowa linie jakby nie mogli wymienić starej:/

na razie korzystam z radiówki ale wierzcie mi to nie powinno nazywać się internetem…

nie wiem co robić: wybulić te 2 patyki czy odwoływać się gdzieś, bo to nie moja wina że ich kable nie spełniają wymagań aby podłączyć internet…

proszę o porady i z góry dziękuję;P

Heh czyli ty zapłacisz 2k za położenie nowego kabla którego właścicielem będzie TPSA? Boshe co się dzieje w tym kraju…

tak dokładnie to nie ja tylko starsi;p ale jest tak jam napisałem:/ dlatego pytam czy jest może jakaś inna możliwość, bo za stare kable trzebabyło płacić tysiaka a teraz za źle wykonaną robotę każą dołożyć 2 tys. chore…

pzdr

Stary masz stary światłowód(tak jak ja). Mam teraz blueconnecta. Nie opyla się bulić 2000 zł po to by płacić 50 zł za miesiąc.

jest to troszke pop… że jeśli mają stare światłowody na linii to nie wymienią tego, przecież chyba mają taki obowiązek…

w blueconneccie masz pewnie limit pobranych danych czy jakoś tak??

No mam 2 gb. Ale musiałem go wziaść. Nic nie dało że mieszkam blisko miasta. Nawet radiówka miała słaby zasięg. Więc blueconnect wybrałem z ery bo zasięg jest na maxa, ale prędkość jest taka sobie. Filmu nie da rady pobrać.

no dokładnie mam tak samo… nawet w np. CS nie da sie zagrać bo czasami jak jest ładna pogoda to jeszcze jeszcze, ale umówić się z kumplami na jakiś meczyk nie mogę bo przeważnie ping jest na poziomie 500:(

ale przynajmniej limitu nie ma:)

pzdr

Ale jaką prędkość masz?

512 ale myśle że 1 mb tez by za dużo nie dało:/

Ale ty masz chociaż 512 a u mnie raz tak, a raz inaczej.

wiesz co, ja myślę że każdy internet inną drogą niż linie telefoniczne to jest jakaś parodia, która ma być jakąś alternatywą ,a jest po to żeby cie maxymalnie wkurzyć xD…

A raczej wydoić. Za te 39 zł powinienem dostać przynajmniej 100 KB/s, ale nie oni muszą dać 10, 20 KB/s.

no tak masz rację… dzis pobieralem plik 110 mb to szacowany czas wynosił… 4,5h. nie wiem czy się śmiać czy płakać…;D

To są złodzieje i tyle! Żeby plik o wadze 110 mb pobierał się w czasie przybliżonym do 4,5h, tyle czasu powinno zająć pobieranie pliku o wadze 4000 mb (4gb)! Już żałuję że dałem się namówić na blueconnecta. A ja głupi podpisałem umowę na 2 lata(niższej nie było).

heh nie zazdroszczę ja mam umowę na czas nieokreślony:D powiedz mi czy ty próbowałeś jakoś, nie wiem, gadać z nimi, dzwonić, pisać jakieś pisma??

chodzi mi o wymianę linii TP

Dodane 17.10.2010 (N) 20:14

aha i mówię od razu że ja nie mam blueconecta więc nie wiem jak to wygląda w bc.

Nie nic nie pytałem ale nawet mi nie zaproponowali kupna kabla za 2 tys. . Powiedzieli że nie ma warunków i koniec. Tylko w UPC powiedzieli że nie ma warunków do podłączenia się pod światłowód. Więc…

Panowie, tak narzekacie na blueconnect, a odpowiedzcie sobie na podstawowe pytanie: czy zasięg sieci 3G was obejmuje? Jeżeli nie, to możecie pomarzyć o 100 kb/s

A konkretniej od 1 do praktycznie 200kbps. Do spokojnego przeglądania internetu wystarczy. jak się nie ma wyboru to i to dobre.

jak dobrze że mogę mieć net stacjonarny :smiley: w netii 2 mb/s za 64zł ale w ramach gwarancji ceny będę mógł to zmienić na 6mb/s za 59zł lub pozostać przy 2 mb/s za 49zł tanio wg mnie ale gdydym miał możliwośc wzięcia netu z kablówki to bym go miał ale niestety mam do wyboru tylko przez linie telefoniczną lub mobilny(do 1 mb/s i z limitem)

ale jak czasem jest jakaś awaria to używam netu playa minimum 512 kb/s max 1 mb/s pingi ok.100-150

u mnie w mieście play i plus jako jedyne mają 3g

z tym że plusa zasięg 3g do mnie nie dochodzi :smiley:

wcześniej jak testowałem net w orange,erze,plusie w mojej miejscowości w edge to nie mogłem wytrzymać jak powoli to wszystko chodziło …:frowning:

Wszyscy tak narzekają na net playa ale w niektórych miejscowościach ma się go w 3g

gdy u innych operatorów będzie się miało tylko edge :frowning:

Gdybym nie mogł mieć stacjonarnego bym przetestował zasięg internetów mobilnych

i bym wziął takiego w którym bym wiedział że jest 3g

pakierhakier jak tak czytałem twojego posta to aż zacząłem zazdrościć;P ja mam radiówke od lokalnego dostawcy internetu płacę 40zł za 512 i to jak pogoda jest taka jak dzisiaj to na teście łącza mam 200/300 kb/s downloadu… z tego co mówisz to netia obniżyła jeszcze bardziej ceny od zeszłego roku, kiedy to miałem płacić 49 zł za 1mb/s. w takim razie chyba byłbym za ciągnięciem tej nowej linii, bo w dłuższej perspektywie to się bardziej opłaca…

jeszcze pozostaje sprawa “walki” z tpsa. tylko nie wiem jak sie do tego zabrać i nie wiem czy w ogóle mogę “żądać” od tp wymiany starej linii na nową. jeśli ktoś już miał podobny problem niech napisze jak go rozwiązał. piszcie będę wdzięczny;D

pzdr