Starsza nVidia i Mdv 2007 Free - Spróbuj tego rozwiązania:-)

Nie możesz zainstalować w ogóle lub prawidłowo starszych sterowników do starszych kart graficznych nVidii pod Linux’em Mandrivą 2007 Darmową Edycją ? Nie chce Ci się szukać rozwiązania, ponieważ jesteś " wyczerpany/a " ? Wydaje Ci się może, że próbowałeś/aś wszystkiego ?

Spróbuj tego…

  1. Najpierw pobierz stąd sterowniki .

2. Z repozytoriów instalujemy wszystkie RPM’y związane z Kernelem [napewno Kernel-Legacy], oraz serwerem X [chyba xserver].

3. Instalujemy sterowniki, i po włączeniu X’ów sprawdzamy wpisując w konsoli " glxinfo | grep direct " czy wyśfietli nam się " Direct Rendering : Yes " . Jeśli tak, sterowniki zainstalowały się prawidłowo, i działają

… Jeśli sterowniki nie działają …

4. Edytujemy plik xorg.conf który znajduje się w " etc/X11/ " .

5. A tutaj to, co zmieniamy lub dopisujemy…

A) W sekcji Device dodajemy następujący wpis…

Section "Device"

      ...

      Option "RenderAccel" "true"

      Option "AllowGLXWithComposite" "true"

EndSection

B) W sekcji Extensions modyfikujemy następujący wpis…

Section "Extensions"

      Option "Composite" "Enable"

EndSection

C) Zapisujemy plik i restartujemy X’y, następnie gdy wpiszemy w konsoli " glxinfo | grep direct " powinno nam się wyśfietlić " Direct Rendering : Yes " … A jeśli nie …6. To co dodaliśmy w sekcji " Device " trzeba zahaszować. O to, jak to powinno wyglądać…

Section "Device"

      ...

# Option "RenderAccel" "true"

# Option "AllowGLXWithComposite" "true"

EndSection

_7. Następnie w sekcji " Extensions ", " Composite " zmieniamy na " Disable " .__8. Zapisujemy plik, i restartujemy X’y, sprawdzając czy logo nVidii nam się pokaże, a następnie jak wcześniej, w konsoli wpisujemy " glxinfo | grep direct ", aby sprawdzić, czy wyśfietli nam się to, co powinno, czyli " Direct Rendering : Yes " ; )__9. Jeśli działa, pozostaje tylko się cieszyć._Problem z rodzielczością ? Najwyższa rozdzielczość jaką możesz osiągnąć to 800x600 ? Na to również jest rozwiązanie…A) Znów wchodzimy do pliku " xorg.conf " . B) W sekcji " Screen " dodajemy następujący wpis…

Section "Screen"

      ...

      # Override DDC

      Option "NoDDC" "1"

      ...

EndSection

C) Jeśli możesz ustawić rozdzielczość wyższą niż 800x600 już wszystko masz z głowy ; ) Możesz być z siebie dumny/a, że udało Ci się poprawnie skonfigurować nVidie ; ) .

Złączono Posta : 05.05.2007 (Sob) 17:45

Jeśli pomogłem, napisz tutaj. Jeśli masz problem, napisz tutaj.

Musze wiedzieć o twoim problemie, bo może coś przeoczyłem, albo coś źle napisałem. Tak samo z pomocą > musze wiedzieć, czy to działa ; )

Nie wiem czy taki temat już był, i nie wiem, czy problem był rozwiązany, ale wiem, że dużo osób ma z tą kartą graficzną oraz starszymi sterownikami do niej problemy.

Złączono Posta : 06.05.2007 (Nie) 1:12

Bardzo prosił bym o szczegółowe napisanie nazw pakietów, które trzeba zainstalować. Czyli te związane z Kernelem i Serwerem X.

Chcę jak najbardziej szczegółowo napisać ten artykuł, więc go poprawiam.

Błędy > tak jak mówiłem > prosze zgłaszać w temacie !