Start komputera/Ram

Witem !

Niedawno zakupiłem sobie 2 GB DDR II 667 Mhz Ram-u.Zamontowanie poszło bezproblemowo.Po włączeniu komputera pokazał sie znak firmy płyty głównej i na tym koniec.Komputer nie chciał się dalej włączyć.Nie wiedziałem co zrobić, więc go zrestartowałem.Po restarcie komputer uruchomił się prawidłowo, i mogłem normalnie korzystać z komputera.Czy winą tego jest Ram czy coś innego.Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Dziękuje ! :smiley:

Ps.Moja płyta główna to MSI K9N4 Ultra

Wcześniej miałem 1 GB DDR II 667 MHz

Napisz jakiej firmy masz obydwie pamięci, masz je dwie wsadzone, co razem daje 3 GB ?? Podaj resztę konfiguracji komputera razem z producentem i modelem zasilacza oraz jego mocą.

Pytanie czy to się nadal powtarza? Jeżeli nie to może bios chwilowo zaniemógł (miał problemy z ustawieniem), a teraz już wszystko będzie ok.

Obie mam GOOD RAM’a i łącznie mam 3 GB.

Konfiguracje:

Procesor: AMD ATHLON 64 x2 4000+

Karta Graf.:Radeon x1600

System Operacyjny : Windows XP Pro. Service Pack 3

Zasilacz:Atx 400 W xpp 4 (chyba coś takiego)

A trzecia jest taka sama (MHz i timingi)?

1.Przed chwilą wyłączyłem i włączyłem peceta i było wszytko okej ale zrobiłem to od razu więc może dlatego się uruchomił.

2.Mam tylko dwa sloty na płycie głównej jeśli o to ci chodzi cosik_ktosik.

Napisałeś, że Masz 3GB, a nie ma pamięci 1.5GB. Mówiłeś, że kupiłeś 2GB, więc do 3 musiałaby być jeszcze jedna kość.

Nie o to chodzi.

MHz widzę w pierwszym poście że takie samo.Sprawdź timingi(poszukaj np. w googlach informacji o swoim ramie).

Nie wiem za bardzo o co chodzi ale może to sie przyda !

beztytuufn2.th.jpg

To są dwie identyczne pamięci, więc nic nie trzeba sprawdzać. Jak uruchomił się dzisiaj bez problemów to daj sobie spokój. Jak nie to zrób reset CMOS (biosu) i załaduj w nim ustawienia optymalne.

Właśnie o to chodzi, że komputer jest wyłączony z gniazdka i chce go potem włączyć to się tak robi.Nie było mnie trochę to był cały czas wyłączony z gniazdka.Zobaczę za kilka godzin może uruchomi.

A i jeszcze jedno jak załadować optymalne ustawienia w biosie ?

Co do 2: Wchodzisz do biosu klawiszem DEl (czasami F2) , szukasz w oknie gównym Load Optimized Defaults.

Ok dzięki wielki :smiley: