Start komputera zatrzymuję się przy ładowaniu Windowsa (Tryb awaryjny nie działa)

Witam,

Mój znajomy ma problem z komputerem który w sumie ma już około 7 lat.

Podczas włączania komputera dochodzi do momentu ładowania systemu i obraz gaśnie (monitor przechodzi w stan “uśpienia”), jednak komputer dalej chodzi.

Próbowałem włączyć przez tryb awaryjny jednak się nie da (przy ładowaniu systemu komputer się restartuję).

Sprawdziłem pamięć RAM, jest w porządku, niestety innych podzespołów nie jestem w stanie sprawdzić, również nie posiadam miernika, żeby zobaczyć napięcie na zasilaczu.

Myślę, że może to być wina sterownika karty graficznej, ale wtedy tylko pozostaję format, bo nie umiem wejść do systemu w inny sposób.

Komputer głównie użytkowały dzieciaki, także nie wykluczam wirusów.

 

Ktoś, coś jakiś pomysł czego to może być wina?

Pozdrawiam.

 

Ja bym obstawiał, że jednak przyczyna leży w tym drugim - dzieciak raczej nie patrzą na to ile syfu instalują razem z nowymi grami i w co klikają w internecie. Zdarza się że komputery wracają do mnie cyklicznie na odrobaczanie (zazwyczaj dopiero wtedy kiedy zostaje odzyskanie save’ów z gier i reinstall systemu).

 

Sterownik grafiki w trybie awaryjnym jest ładowany standardowy, więc nawet jak ktoś podmienił na błedny, to nie powinno być problemu.

Zakładając że próbowałeś “ostatnią dobrą konfigurację”,  ja bym zaczął od: