Start Windowsa - Przesunięty obraz

(Recive1) #1

Witam

Gdy włączam komputer to : pokazuje jakie mam części w komputerze ( płytę główną , procesor itp ) i ten obraz jest za bardzo przesunięty w lewo , tak samo jest jak pokazuje sie logo windowsa ( w grach i na pulpicie jest normalnie ) czy mogę coś zrobić ?

(Fat-Man) #2

Skalibruj sobie monitor dla rozdzielczości 640x480 bo w takiej rozdzielczości pojawiają się pierwsze ekrany (jeśli masz LCD to autokalibracja, w przypadku CRT ręczna) powodzenia.

(Recive1) #3

Jak zrobić tą autokalibrację ? (Mam LCD w opcjach na monitorze tego nie mam )

(Wpt 13 13) #4

Powinien być przycisk "auto" na obudowie monitora, najczęściej razem z tymi służącymi do włączania menu.

(Fat-Man) #5

Zmień chwilowo rozdzielczość Windowsa na 640x480 wtedy prawdopodobie pokaże Ci się przesunięty pulpit. Wejdź w menu w monitorze i poszukaj opcji regulacji wielkości i położenia ekranu, po udanej regulacji powrót do rozdzielczości której normalnie używasz i powinno być OK.

(Ryszard Adamek) #6

Też tak miałem. Niby nie przeszkadzało ale system się na starcie wieszał. Może to było tez przyczyną (?). "auto" w monitorze pomogoło w 100 %. Teraz jest juz dobrze.

(Fat-Man) #7

kemada

Źle skalibrowany monitor nie może być powodem wieszania się systemu.

Dobranoc Wszystkim :slight_smile:

(Ryszard Adamek) #8

Dzięki za uwagę Fat-Man.

(Recive1) #9

Logo windowsa jest ok , ale parametry nadal są źle ( nie mogę ustawić rozdzielczości 640x480 , minimalna mam 800x600 )

(Fat-Man) #10

Reset komputera, w momencie gdy wyświetla się informacja o typie procesora i pamięci wciśnij na klawiaturze PAUSE/BREAK to zatrzyma proces ładowania systemu i pozwoli Ci na wycentrowanie obrazu na monitorze, potem ENTER i system ładuje się dalej.

(Recive1) #11

PAUSE czyli P ?? , bo przycisku pause/ break nie mam na klawiaturze

(Cezary Nowak) #12

pause_taste.jpg

(Fat-Man) #13

Jak na obrazku powyżej - powinien być :slight_smile: