Start --> Wyłącz komputer

(Deprim86) #1

witam mam taki problem że po kliknieciu na wyłącz komputer albo uruchom ponownie nic się nie dzieje, wyłączają się tylko niektóre aplikacje i przeglądarka ale kompute nadal działa. Posiadam system windows XP SP2 i ostatnio czyściłam komputer pewnym programem ale nie pamiętam nazwy. Jest to uciążliwy problem bo muszę za każdym razem wyłączać komputer guzikiem na obudowie. Proszę o pomoc

(Trance) #2

a ja proponowałbym nieco mniej radykalne rozwiązanie spróbuj utworzyć na pulpicie nowy skrót i w polu "Wskaż element docelowy" wpisz "shutdown -s -t 0 -f" (oczywiście bez cudzysłowów) zatwierdź i spróbuj czy da sie wyłączyć kompa tym skrótem.

(Olixxx94) #3

deprim86 , da się wyłączyć komputer przyciskiem "Power" na klawiaturze, jeśli takowy posiadasz??

(Deprim86) #4

niestety zadna z waszych podpowiedzi nie działa a program był bez instalacji :frowning:

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 8:46 został dopisany post przez deprim86

Witam powracam do tematu ponieważ wkońcu zdecydowałam się na reinstalacje systemu , co się okazuje problem nadal został nierozwiazany proszę o pomoc !

(Cosik Ktosik) #5

Spróbuj edycji rejestru. Daj start | Uruchom i wpisz regedit

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

WaitToKillAppTimeout daj na 4000.

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control

WaitToKillServiceTimeout daj na 4000.

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

AutoEndTasks daj na 1

Zresetuj komputer i teraz sprawdź

(lazikar) #6

Oty typu format kosz.

Proponowanie w pierwszej odpowiedzi formata jest nieporozumieniem.

deprim86 , a czy przypadkiem nie korzystasz z komunikatora AQQ w wersji 2?

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 9:37 został dopisany post przez Areh

http://www.aqq.komunikatory.pl/content/view/265/76/ - poczytaj, to się dowiesz.

Polecam też temat viewtopic.php?f=6&t=206808

(Deprim86) #8

POMOGŁO

a co AQQ ma do tego? co było nie tak i jak uniknąć tego na moim drugim kompie gdzie też zamierzam zaistalować jutro AQQ 2 ?