Startowa płyta CD/DVD

(Kubol89) #1

Witam.

Mam taki dosyć nietypowy problem. Otórz chcę się dowiedzieć, czy jest możliwe nagranie całej zawartości dyskietki na płytę CD/DVD tak, aby można było ją używać jak dyskietkę startową? Pytam dlatego, że używam programu GHOST do robienia BackUp'u partycji z poziomu DOS'a, a w nowym komputerze niestety nie posiadam stacji dyskietek :cry:

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam.

(Przemo Mynek) #2

Polecam Kompilacje > Hiren'sBoot Cd , nie zamieszczam linku bo nie wiem na jakiej jest licencji.

Plytka zawiera multum narzedzi w tym Ghost etc, zajmuje 70 mega, Obraz Iso , wiec nie bedziesz sie musial bawic.

(Kubol89) #3

Wspomniany przez ciebie zestaw narzędzi (Hiren'sBoot Cd ) poziadam w wersji 8.8. Nie chodzi mi jednak o narzędzia pozwalające przeprowadzić BackUp, tylko o możliwość utworzenia płyty startowej z dyskietki.

Pozdrawiam.

(model12) #4

Nero ma taką możliwość utworzenia płyty startowej zamiast dyskietki

(Kubol89) #5

Właśnie o to mi chodzi; jeśli mógłbyś napisać krok po kroku jak to się robi to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam.

(model12) #6

Akurat w pracy nie mam Nero ale z tego co pamiętam to w opcjach jest"utwórz dysk startowy"postępować z tym co pisze,a powinno byc dobrze.

(Przemo Mynek) #7

Z tego co zrozumialem to potrzebujesz dysk startowy aby w wierszu polecen uruchomic Ghosta i zrobic backup lub odtworzyc obraz dysku.Wiec obydwie kompilacje sie do tego nadaja a w nero przy wyborze opcji nagrywania (Cd audio,Cd File ect )masz wybor Utworz startowe CD..