Startsearch pomoc w usunięciu "szkodnika"


(Mateuszmieszko) #1

Witam. Mam problem z przeglądarką firefox. Ostatnio instalowałem plugin do oglądania na żywo transmisji z internecie. Po drodze zauważyłem ze po wpisaniu danego słowa z pasku adresów w przegladarce otwiera mi sie "dziwna" wyszukiwarka, a nie standardowe google. Czytałem ze jest to malware które często atakuje przeglądarki. Próbowałem już wielu sposobów, czyszczenie za pomocą OTLa, Malwarebyte Antimalware lecz problem cały czas zostaje ten sam. Bardzo proszę o pomoc w usunięciu tego wirusa.

Poniżej przedstawiam logi z OTLa

http://www.wklej.org/id/674656/

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam


(Acorus) #2

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.


(Mateuszmieszko) #3

Zrobiłem tak jak napisałeś. Chyba coś pomogło bo gdy wpisuje jakąś frazę w pasku adresów to nie otwiera już mi się ta wyszukiwarka "startsear.ch" lecz występuje napis "nie można wyświetlić strony" lub odrazu wyszukuje stronę. Chciałbym jednak aby po wpisaniu wyrazu do paska adresów np. "motyl" załadowała mi się strona google z podstronami które zawierają informacje na dany temat. Domyślnie zawsze tak miałem lecz po tym wirusie coś musiało się przestawić...

Poniżej podaje nowy skan z OTLa

http://wklej.org/id/675043/


(Acorus) #4

Do Notatnika wklej:

Z Menu Notatnika >> Plik >> Zapisz jako >> Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki >> Zapisz jako> FIX.REG >>

plik uruchom (dwuklik i OK).


(Mateuszmieszko) #5

Niestety nie mam internet explorer'a lecz używam firefoxa. Problem nie polega na tym ze strona startowa się nie otwiera bo mam ustawiona na google.pl i dziala prawidłowo tylko załóżmy ze siedzę na stronie interia.pl wpisuje w pasek adresu jakieś słowo wciskam enter i strona sie nie otwiera, A domyslnie powinno otworzyć się google z wynikami wyszukiwania dla danego słowa. Po prostu dawniej gdy wpisywałem jakieś słowo do paska adresu to działało na zasadzie google i pokazywało mi wyniki niestety teraz strona wgl nie chce się załadować. Jeżeli wpisze cały poprawny adres to problemu nie ma lecz gdy wpisze jakieś słowo tak jak bym chciał szukać w google to problem się pojawia.


(Acorus) #6

Wykonaj reset ustawień przeglądarki, klawisz z flagą Windows + R i w Uruchom wklej polecenie:

"C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" -safe-mode


(Mateuszmieszko) #7

Zrestartowałem ustawienia przeglądarki i rzeczywiście pomogło. Przepraszam że tak męcze ale czy na podstawie powyższego skanu z OTLa moglbym wiedzieć czy mam jeszcze jakieś inne groźne szkodniki na PCcie? Posiadam program antywirusowy często skanuje komputer Anti Malware ale być może coś przeoczyłem. W każdym razie wielkie dzięki za poświęcony mi czas.


(Vanoltom) #8

witam,

mam podobny problem czy mogę prosić o pomoc ?

OLT:

http://wklej.to/EWhZP


(96jasio96) #9

podpiecia-dziale-bezpieczenstwo-t458165.html