Stary cd problem!

Mam stareo cd-roma toshibapredkość 8

1.odpalam kompa wchodze do windy naciskam na gudzik otwierający cd i nie chce sie otwierać

2.odpalam kompa wchodze do lina naciskam na guziczek cd otwiera sie bez problemu

mechanizm wiec dziala co jest nie tak??? dysk formatowałem kilka razy i nic

pomozcie :lol:

Spróbuj w Windzie przytrzymać guzik CD długo, sprawdz jak się zainstalował w Windzie.

Jak nic zle współpracuje z Twoją Windą i może trzeba uaktualnić firmware CD o ile jest dostępne.

Spróbuj wysuwać szuflade programowo ze skrótu CD.

Poczytaj tu:

http://forum.cdrinfo.pl/forumdisplay.php?f=2

A czy kiedys to dzialalo ??

Jaki windows ??

Zobacz moze poprzez odinstalowanie tego sprzetu w menadzerze urzadzen i ponownie uruchom kompa, zobacz po wykryciu sprzetu :?

No jasne że działało czemu by miało nie działać?

win95 i 98 w żadnym nie działa w Dosie tez nie tylko pod linem

To ze programowo działa to wiem tylo nie wiem czemu nie działa jak naciskam na guzik

a czy widzi wogóle CDROM

cd jest widoczny tylko gdy naciskasz na guzik to sie nie otwiera a jak otworzysz go programowo czyli np przez cdplayer to sie otwiera czemu nie dziala guzik jak w linie dziala

Jak nic zle współpracuje CD z Twoją Windą i może trzeba uaktualnić firmware CD o ile jest dostępne u producenta.

Nie czytasz dokładnie tego co pisze.

Jak masz podpięty CD taśmą 80 zmień na zwykłą 40.

czytalem tylko ze mam dwa kompy jeden stary P166MMX drugi nowy Athlon 2,2 taśmy też różne probowałem a sterowników nowych to pod DOSa i Winde 95 ktora mam na starym kompie to raczej chyba nie potrzebuje poza tym na początku CD działał na 95 bez problemu