Stary komp-brak obrazu pod VGA

Witam. Kolejny problem ze starym komputerem, chcę go podłączyć pod stary monitor(2004r.) ale monitor nie włącza się jak jest podłączony pod jedyny port VGA(tylko pod ten dam radę podłączyć monitor). Opcja co do działania portu VGA jest domyślnie włączona czy wyłączona ? Mi się wydaje, że powinno być włączone, gorzej jak będzie wyłączone, bo tego BIOSu nie widziałem na oczy, komputer stary z ok. 1998r. to po omacku za diabła nie zmienie portu VGA.

Dysk jest czyściutki, BIOS resetowałem.

Jeżeli to ma znaczenie to komputer jest jakoś tak dziwnie zrobiony, że jak tylko ma zasilanie to się uruchamia, nie działa power/reset. Wiem o takiej opcji w BIOSie, ale power i reset powinny działać przy tej opcji, a po resecie BIOSa(wyjmowałem bateryjkę na jakiąś minutę) dalej tak chodzi.

Spróbuję uzyskać przejściówkę abym mógł podłączyć monitor pod inne porty w tym komputerze, ale wątpię, iż mi się to uda.

Klawiatura i myszka(PS/2) nie miały nawet prądu przed resetem BIOSu.

Ja mogę podłączyć mój monitor tylko pod taki port, ale są tam też dwa same tylko męskie(nie mają dziurek tylko te piny/bolce/druciki czy jak to nazwać).

300px-SVGA_port.jpg

A to dostępne porty do wyboru, sorry za jakość ale cyfrówki aktualnie nie miałem i mam nawalone kabli to nie chciało mi się zabardzo przechylać go pod światło, lampka od roweru+1.3Mpix w telefonie.

5505d76321d2e333m.jpgc3f23d996431a5a7m.jpg