Stary komp i jego pod zespoły

czołem, znajomy przyniósł kompa do naprawy gdzie pierwszy raz z takim się spotykma, jest naprawde stary, gdzie mam pytanie, jak się nazywją starsze wejścia od PS/2 do myszy i klawiatury, nastepnie obudowa tego kompa jest AT

atformfactor5zl.th.jpg

natomiast zasilacz jest typu BAT, gdzie mam pytanie, gdzie na płycie głównej sa wejścia do zasilacza BAT i ATX2.1 a pytanie jest następujące jak sprawdzić jakiego typu jest płyta głowna :?: czy są jakieś znaki szczeglne :?:

Model plyty głównej. Iszukaj na stronie producenta, i w googlach.

a czy ktos wie :?:

Z tąd wynika że to DIN-5.

Do myszy (przed ps/2) to się chyba nazywał Port Szeregowy RS-232

Jeszcze mam gdzieś w domu taka stara mysz, co sie nia wlasnie podlanczalo pod ten port…

A co do klawiatury to odpowiedzial McDracullo

dzieki, mam jeszcze pytanie jakie zailacze za BAT, AT, ATX :?: :?: :?:

Nie rozumiem…

bez takich słów kolego :evil:

Jeśli komputer (obudowa) jest typu AT to gniazdo klawiatury i zasilacz też nazywane są AT

jakie sa standardy(nzwy) płyty głownej i zasilaczy.

Gniazdo klawiatury to DIN, tak jak napisał McDracullo. A myszki, to port szeregowy określany symbolem RS-232, tak jak napisał bad_cwaniak albo symbolem COM. Gniazdo to znajduje się w pierwszym slocie od góry po prawo. Gniazdo po lewo to też chyba rodzaj złącza szeregowego bo na kompach widziałem tylko damskie złącza równoległe. Mogę ci opisać wszystkie gniazdka.

poszukaj w necie może kupisz przejściówke z PS2 na właśnie ten standart ja taką kupiłem za 5 zł z 2 lata temu a teraz to nie wiem czy dostaniesz gdzieś jeszcze