Stary komp i Linux na zewnętrznym HDD


(Karolmural) #1

Mam zewnętrzny dysk twardy i na nim zainstalowanego Linuxa Knoppix tak samo jak na płytce DVD, czyli za każdym razem sprawdza jaka jest konfiguracja sprzętu po odpaleniu. Mam też stary komputer w firmie który nie miał fabrycznie wmontowanego USB więc dokupiłem płytkę na PCI z 2 wyjściami.

A pytanko mam następujące :

Czy można na tym sprzęcie wystartować na Linuxie kiedy nie ma opcji w BIOS'ie bootowania z USB robiąc dyskietkę startującą ??

Sprzęt niestety nie ma też DVD i dlatego pytam.


(Matii3000) #2

jeśli uaktualnisz bios to bedziesz mugl odpaliś ten dysk


(Karolmural) #3

Ciutkę się zastanów, jak po upgrade Bios ma obsługiwać sprzęt w który płyta główna nie została wyposażona fabrycznie ?? Być może nie zrozumiałeś mnie

I jak będziesz "mugl" :lol: to patrz na ortografię


(ak6) #4

Może być z tym problem. Kiedyś probowałem instalować XP z cd-romu USB. Laptop miał USB ale, tak jak w twoim przypadku, bios nie miał opcji bootowania z usb. Upgrate biosu niestety nie pomógł (w twoim wypadku nie pomoże tym bardziej - raczej). Wiem, że są programy bootujące na dyskietki, które wgrywają obsługę usb. Ale mi się to nie udało. Poradziłem sobie inaczej - wyjąłem twardziela, podpiąłem go do PC, zgrałem instalkę i poszło. Ale ciebie to oczywiście nie dotyczy i nie ratuje. :slight_smile:

Złączono Posta : 06.11.2006 (Pon) 18:12

Znalazłem coś takiego:

http://forum.idg.pl/index.php?setskin=1 ... opic=58025

Może coś pomoże.

Tu masz jeszcze plik boot-flopy USB, z którego próbowałem korzystać.

http://distro.ibiblio.org/pub/linux/dis ... py-usb.img

Najlepiej przez IE bo w Firefoxie się nie otworzy.


(Karolmural) #5

@ak6 dzięki za pomoc :wink: