Stary komp. Monitor nie pali

Witam,

więc tak:

mam starego kompa:

Płyta główna: Soltek 75KAV

Procek AMD Duron 900 Mhz

SDRam 256 mb

Dysk Seagate 40 gb

I problem polega na tym. Kiedyś coś tam się z nim stało dymki poszły i od tamtej pory nie chciał wogóle zajarzyć. Teraz wyciągnęłem go z szafy poszperałem pozmieniałem i lata z jednym ale. Wszystko chyba chodzi dobrze . Zasilacz nowy jest itd ale gdy podłącze monitor nic się nie wyświetla. Co może być tego powodem? Słabo wytłumaczyłem bo nie mam czasu itd ale jak coś to mogę wiecęj specyfikacji napisać (jutro)…

Komputer się uruchamia, wentylatory działają, a monitor nic nie wyświetla ?

Zresetuj BIOS płyty głównej poprzez wyciągnięcie baterii z płyty głównej na co najmniej 30 minut.

Jak nie pomoże, wyciągnij pamięć i spróbuj włączyć komputer. Zobacz, czy znacznie wydawać piski z głośniczka systemowego, oznaczające błąd. Jeżeli pisków nie będzie, to prawdopodobnie płyta jest uszkodzona.

Kondensatory na płycie są całe :arrow: KLIK?

niestety reset biosu nic nie pomógł:/ Zrobiłem tak jak mówicie z Ramem ale pisków nie było… Jest pare kondensatorów lekko wybrzuszonych ale pamiętam, że gdy komputer działał to już tak było… Co dalej;/??

Widocznie już ich żywot się zakończył, reszty kondensatorów też mimo, że tego nie widać. Jedyne co możesz zrobić, to wszystkie wymienić. Jeżeli nie Masz zdolności manualnych albo znajomego elektronika, to taniej jest kupić używaną płytę główną.

Instrukcja wymiany kondensatorów.