Stary komputer a filmy

(Matrix30003) #1

Mam pytanko jak ustawic kodeki albo jakich kodeków mam użyć. aby

działały mi filmy na uwaga uwaga komputerze o takich parametrch.

PII

-procesor 233

-grafika 3D Trident 4 MB, chyba pod AGP

-pamiec 64 ram

-system Windows 2000 profesional.

Jak jest taka kompresj filmu DIV3/div4. To mi film działa ale z innymi nie daje rady moze złe kodeki.

(Duch) #2

za wolny sprzęt :slight_smile:

nic nie poradzisz :lol:

(Dugi2482) #3

może w małym okienku coś da rade, ale na full screen bedzie przerywać

(Matrix30003) #4

Te filmy co sa w divix na pełnym ekranie da sie oglądac bez problemu

(Monczkin) #5

polska mowa, trudna mowa --> proszę poprawić błędy - inaczej śmietnik

Co do problemu - spróbuj użyć Vplayera i odpalić film w opcji "pełen ekran ze zmianą rozdzielczości"

Na podobnym sprzęcie (ciut szybszy procek) oglądało się bez większych problemów

(FXJ) #6

A jeśli chcesz kodeki to zerknij tutaj: http://www.free-codecs.com/

(Tripp) #7

Kiedyś słyszałem o programie, który wypalało sie na płyte z filmem - dzięki niemu można było bootować płytę i oglądać film bez uruchomienia "pamięciożernego" windowsa. W ten sposób filmy, nawet na starych komputerach, chodziły płynnie. Niestety w tej chwili nie potrafię przypomnieć sobie nazwy tego programu :oops: Jednak może ktoś z Was wie co to za program i poda jakiegoś linka :mrgreen:

(Farall) #8

Ciekawy programik. Zastanawia mnie jak była rozwiązana sprawa sterowników karty graf które ładują sie razem z windą przecież i to one są odpowiedzialne za sensoną rozdzielczość obrazu, odświeżanie i paletę kolorów. Jak to chodziło bez nich? Programik ładował jakieś własne? Własne kodeki też ??

(Tripp) #9

Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działało, czytałem o nim na jakiejś stronie dawno temu. Z wypowiedzi innych urzytkowników wynikało, że wszystkie filmy chodziły elegancko i bez zarzutu. Sam programu nie sprawdziłem, bo nie posiadałem wtedy żadnej nagrywarki, wiec nie mogłem wypalić filmów.

Wiem tylko, że taki program istnieje, i napisałem o nim z myślą, że może ktoś z Was go ma, lub wie gdzie go można znaleść.

(Matrix30003) #10

Ciekawe bardzo, przydał by sie taki program