Stary komputer

Witam mam problem z moim drugim komputerkiem. Ma 6 lat i nie moge go nawet sformatować-zawiesza sie podczas tego procesu. Zresztą zawieszał sie od jakiegos czasu i dlatego chciałam sformatować ;/ Dodam że części składowe jak podłacze do innego sprzetu (ale nie na raz a po jednej) działają. Naprawde mam juz dość. A szkoda mi go wyrzucać .

jak formatujesz to co się dzieje :?: w jaki sposób go formatujesz jaki system chcesz instalować :?:

Możesz spróbować tak:

Ściągnij plik stąd >>>Tutaj<<< dyskietka startowa

Nagraj na dyskietkę. Zrestartuj system i w biosie ustaw opcję, tak żeby czytało z niej jako pierwsze. Odpalasz --> komendy (np. c: --> żeby przejść na tą partycję(w tym wypadku c:)) a później -->“format c:” i tyle. Następnie to in stalka systemu.

A jeżeli to nie działa, to może być tak że dysk jest psiutnięty. Widziałem podobną sytuację jak stawiałem system u koleżanki i wywalało mi z instalatora XP: “nie można sformatować dysku”. Próbowałem sformatować na NTFS i FAT32, nie szło nic. Ale zrobiłem właśnie (tego formata HDD) z dyskietki pod DOS’em i poszło bez problemu :wink:

Ja tez tak mialem… Kichaa dobrze mowi, tylko ze u mnie to procek nie wyrabial…