Stary laptop i odtwarzanie filmu

mam laptopa z 1997r ASUStek l7200,procesor intel celeron 300,ramu 96,oprogramowanie windows 98se i mam pytanie czy mozna na tym zrobic zeby film chodzil plynnie bo jak na razie idzie klatkami(2 sec filmu leci,zatrzymuje sie na 2 i zaraz dalej 2 sec filmu leci,glos idzie plynnie) mam kodeki ffdshow,probowalem na best playerze,na classis media i subedicie i nic

jeżeli nie pomagają programy i kodeki to chyba nie pooglądasz sobie filmów

kukumalu ciężko będzie coś poprawić, za słaby procesor, za mało pamięci, pewnie do tego dochodzi jeszcze słaba karta graficzna i wszystko to składa się na takie, a nie inne, odtwarzanie filmu.

Jeżeli masz możliwość bootowania tego laptopa z płyty CD, to zainteresuj się tym: http://www.geexbox.org/en/index.html Jest to dystrybucja Linuksa uruchamiana z płyty i przeznaczona do oglądania filmów i słuchania muzyki. Działa to bardzo prosto. Wkładasz płytkę, odpalasz i po chwili masz proste, przejrzyste menu w którym możesz odtworzyć film czy też muzykę z dysku, bądź z płyty CD. Nie potrzebujesz nic instalować. Nie namieszasz sobie także nic w systemie. Ja za pomocą tego systemu odpalałem filmy na PII 350 MHz z 64 MB RAM i 8 MB kartą graficzną! I muszę powiedzieć że chodziły bardzo dobrze, nic się nie przycinało. Jedyny warunek - karta dźwiękowa musi być kompatybilna ze sterownikami ALSA.

Na forum bodajże w “Sprawdzonych poradach” jest jak uruchomić filmy na starym kompie, umnie zdało egzamin.