Stary skaner SnapScan - "uprawnienia urządzenia"?

(Xdbartek) #1

Witam!

Mam następujący problem. Chcę uruchomić dość stary skaner firmy Agfa model SnapScan e25. Wgrałem sterowniki z XP w trybie zgodności, win7 rozpoznał skaner i poprawnie zainstalował (tak przynajmniej twierdzi). Obsługa skanera została zaprojektowana dość nietypowo. Za każdym razem kiedy chciało się coś przeskanować trzeba było nacisnąć przycisk na samym skanerze, który uruchamiał specjalne oprogramowanie do sterowania skanerem (ScanWise). Był to jedyny sposób na kożystanie z niego. Ale w win7 po naciśnięciu ów przycisku pojawia się tylko następujący komunikat:

Schowek01-1.png

i nic poza tym. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

(Veers) #2

Znajdź plik który uruchamia oprogramowanie ScanWise, wejdź we właściwości i w zakładce Zgodność zaptaszkować Uruchamiaj jako Administrator. Ale coś mi podpowiada, że to wstęp do dalszych problemów (z tego co widzę skaner jest nieobecny na liście HCL Windows 7).

(Xdbartek) #3

W jaki sposób znaleść ten plik? Przez Menedżer zadań nic nie znalazłem. Sprawdziłem wszystkie procesy i żaden nie pasował.

(Łukash) #4

A nie ma np folderu ScanWise a w nim ScanWise.exe ? Spróbuj wyszukać spod wyszukiwarki systemowej.