Stary sprzet do rozbudowy

Witam All. Chce sie dowiedziec pare rzeczy.

  1. Pierwsza sprawa to moja plyta glowna i jego (znaczy sie mojego) BIOS’u.

Czy jest nowszy Bios do tej plyty glownej.

  1. Nastepna sprawa jest to ze chce dkupic pamiec RAM. Jak narazie mam tylko 128 mb.

Chce dokupic ale nie wiem jaka, jednostronna czy dwustronna i jakiej firmy oraz jej rozmiar. PZDR

Everest pokazał ci, gdzie szukać Biosu. Jeżeli wszystko działa to nie uaktualniaj, uaktualnij dopiero jeżeli coś kupisz i Bios nie będzie tego wykrywać.

Mam zamiar dokupic pamiec RAM. Ale nie wiem ile kupic, bo nie wiem ile poniesie moja plyta i zasilacz. Ile jest potrzebne do sprawnego dzialania Windows XP +SP2, antywirus, firewall, gg.

Slyszalem ze najlepiej kupic pamiec tej samej firmy.

Do tego wystarcza już 127MB ale pewnych skomplikowanych programów uruchomić nie można albo chodzą wolno.

A ile moze powiesc moja plyta glowna pamieci? Chce miec conajmniej 512 mb, ale dobrze bedzie jak bedzie jeszcze wiecej :lol: .

Tak będzie najlepiej. Kup pamięć o częstotliwości 100Mhz (może być wyższa ale i tak pracować będzie z częstotliwością 100Mhz, ponieważ taką częstotliwość ma jedna z obecnych kości).

Jaką masz moc zasilacza?? Powiedz jakie masz kartę graficzną, dysk twardy itd. - może też warto wymienić.

przecierz ta jest PC133 no to chyba 133Mhz ma.

Pozwolilem sobie skopiowac calosc z Everesta, jest tam dokladnie opisane co i jak.

Ja widze że masz wypisane dwie wartości, ale zobacz na module/ach.

Do czego używasz kompa??

Kup sobie moduł PC133 512 MB z oznaczeniem BX - z reguły są to moduły dwustronne.

Gram tylko w Cs’a 1.6, ale takze duzo pracuje w internecie.

A wystarcza ci to co masz??

Jak by wystarczalo to bym nie pisalem tego tematu !!

Tak najlepiej po tym sprzedaj obecny RAM. Możesz zostawić, ale zawsze z czaem możesz dokupić drugie 512 i mieć w dualu. Najlepiej kup 512 RAMu tylko w 1 kości. nie opłaca się obecnie kupiować w 2 kościach * chodzi o 256 :smiley: ).