Stary system na nowym PC

(Stalker) #1

Witam,

Czy da radę przenieść wszystkie pliki (wraz z systemem) ze starego PC na nowy?

Pozdrawiam

(ak6) #2

Witaj

Jeśli chodzi ci o całkowite skopiowanie zawartości twojego twardziela ze starego na nowy komputer to nie ma takiej opcji, żeby to potem działało.

Trzeba przeprowadzić świeżą instalację systemu i przenieść same dane osobiste.

(Stalker) #3

Aha. Dzięki za pomoc :wink:

(Mithnick24) #4

a Tym się nie da??

(Weclawiak) #5

Nie ma takiej możliwości poniewaz system ma zaistalowany sprzęt ten na którym był zaistalowany. Napewno tego nie można zrobić.

(ak6) #6

A no nie można.

Program, który zaproponował mithnick24 służy do wykorzystywania wcześniej zrobionej kopii systemu ale tylko na tym samym kompie, na którym kopia została zrobiona.

Pozdrawiam.

(Kpc21) #7

Możesz skorzystać z tego:

, ale system musisz zainstalować od nowa.

(fiesta) #8

A można można :stuck_out_tongue:

Dziś akurat zrobiłem ten numer w pracy.

Zrobiłem obraz win XP postawionego na zupełni innym kompie (inna płyta, inny Chipset) łącznie z ustawieniami sieci. I postawiłem go na zupełnie innym komputerze. Potem zmieniłem w identyfikacji nazwę komputera, system sam zainstalował nowe stery z płyty cd dołączonej do MOBO i już go widać w sieci i pracuje stabilnie.

Więc jednak to co niemożliwe jest możliwe

:stuck_out_tongue:

(jak co wszystko zgodne z licencją Menowską 8) )

Do stworzenia obrazu i postawienia go na nowym kompie zastosowałem Paragon Drive Image 8.

(fiesta) #9

Byłem poniekąd do tego zmuszony, gdyż konfiguracja kompa pod kontrolą domeny, łącznie z profilami jest nieco skomplikowana.

A tak mam problem z głowy i gotowy nowy obraz do zainstalowania systemu na pozostałych 11 nowych komputerach.

8)

A spróbować zawsze można, najwyżej po instalacji z obrazu wyrzucić stare stery z poziomu mennagera urządzeń, a system sam ponownie zainstaluje to co potrzeba, bądź poprosi o wskazanie lokalizacji

:mrgreen:

Jak nie wyjdzie, to tylko kwesia straty około 1 godzinki (łącznie z kombinacją ze sterownikami).

(Yole) #10

http://www.cellarstone.com/stepup.htm

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en