Stary windows, nowa płyta główna

(pivor) #1

Witam, dzisiaj zamontowałem w komputerze nową płytę z procesorem i przy próbie zbootowania aktualnej instalacji windowsa wywala niebieski ekran (tryb awaryjny to samo). Prawdopodobnie instalacja systemu na nowo rozwiąże problem ale ja chciałbym zachować aktualne dane i tu jest moje pytanie: czy jest to wykonywalne?

Uruchomiłem windowsowy program do naprawy podczas uruchamiania a on uruchomił instalator windowsa, czy nad-instalwaonie windowsa jednego na drugim pomoże?

Proszę o pomoc.

(tosiekbu) #2

Witam,

Odpal jakiegoś jakąś dystrybucję live linuxa może być ubuntu/ mint  przegraj potrzebne dane w inne miejsce jak na tym dysku masz kilka partycji przenieś wszystkie potrzebne dane z partycji systemowej    następnie podczas instalacji w instalatorze sformatuj TYLKO partycję systemową. je

(Dimatheus) #3

Hej,

W większości przypadków pomoże i zachowa zainstalowane oprogramowanie jako zdatne do użytku. Oczywiście nie ma 100% pewności, bo w pewnych konfiguracjach sprzętowych sterowniki chipsetu z poprzedniej płyty głównej mogą powodować problemy z uruchomieniem systemu. Ale myślę, że warto spróbować.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(pivor) #4

Dzięki za opowiedzi, nie mogę uruchomić uaktualnienia z dysku windowsa bo pisze, że muszę uruchomić instalator po uruchomieniu systemu normalnie, podczas gdy nie mogę tego zrobić bo wywala niebieski ekran.

Co zrobić? Jak uruchomić uaktualnienie z płyty?

(Dimatheus) #5

Hej,

Uaktualnienia nie możesz puścić zapewne przez zmianę płyty. Jaki błąd pojawia się w czasie normalnej instalacji?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(CrisPL) #6

Jak ma wersję OEM to i tak nie zainstaluje.

(ak6) #7

Nie kombinuj nadmiernie, bo z tego co piszesz, wynika, że twoja wiedza komputerowo-informatyczna nie jest za wielka. Narobisz sobe tylko bigosu. Kolega @tosiekbu dał ci najprostrzą i bardzo skuteczną metodę poradzenia sobie z problemem. Skorzystaj z niej :slight_smile: