Stary wygląd YouTube - bez polimerów - bez edycji plików cookies

Alternatywna metoda dla dodatków/skryptów kontrolujących ciasteczka, odpowiadające za stary wygląd:

Podmiana za pomocą atrybutu w pasku adresu - nieaktualne

Podmiana za pomocą atrybutu w pasku adresu:

Do każdego adresu można doczepić atrybut wymuszający stary wygląd bez polimerów:

?disable_polymer=1
&disable_polymer=1

Metoda znaleziona przypadkiem jak wszedłem na usunięty profil kogoś, wyszukałem nowy i kliknąłem na nowym zakładkę „wideo”.

Powinna działać na wideo, mimo znikania atrybutu po chwili z URL.


Podmiana user-agentu - nieaktualne
Firefox

Podmiana user-agentu w Firefox:

Można to zrobić bez dodatków za pomocą wpisu (Nie działa z Firefox 71):

general.useragent.override.youtube.com

klucz domyślnie nie jest dostępny i trzeba go utworzyć w about:config, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając:

Dodaj ustawienie wpisu :arrow_right: Łańcuch (string)

Na pierwszym etapie dodawania wpisu podajemy:

    general.useragent.override.youtube.com

Na drugim etapie wprowadzamy user-agent np. PlayStation 4 / Internet Explorera 11 / Google Bota.


Można też to zrobić na przykład dodatkiem:

Przy czym ostatnie dwa mają to zaszyte w ustawieniach zaawansowanych.


Przykładowe user-agenty znajdują się w poście drugim.

Chromium (np. Opera) z dodatkami

Podmiana user-agentu w Chrome / Operze (i reszty forków Chromium ze wsparciem dodatków):

Przykładowe dodatki pozwalające podmienić user-agent dla domeny z poziomu ustawień zaawansowanych:


Przykładowe user-agenty znajdują się w poście drugim.


Obecnie poleca się używanie jednego z dwóch dodatków, co próbują zmienić wygląd stron gdzie stary wygląd został kompletnie wyłączony:

WAZAAAAA- comments on restoring the old YT pre-polymer layout as of 2020-07-10!

Spis user-agentów - już nie pomaga, metoda częściowo uśmiercona

Ukrywanie się jako PlayStation 4:

Mozilla/5.0 (PlayStation 4 4.71) AppleWebKit/601.2 (KHTML, like Gecko)

Ukrywanie się jako Internet Explorer 11:

Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; Trident/7.0; rv:11.0) like Gecko

Ukrywanie się jako Googlebot:

Mozilla/5.0 (compatible; Googlebot/2.1; +http://www.google.com/bot.html)

Ukrywanie się jako program do wykonywania zapytań / pobierania plików:

curl/7.62.0
Wget/1.19.5 (linux-gnu)

Tych nie polecam do przeglądania wyników wyszukiwania Google, gdyż będą zablokowane.

Ciekawe czy Googlebotowi serwowane są reklamy? :slight_smile:

A override’y nie działają przypadkiem tylko w Pale Moonie i Basilisku?

Działają nawet w Quantum 57 - 63; ograniczenie jest w tym, że nie może klucza tworzyć / modyfikować dodatek.

Nie wiem o czym były bugi na bugzilli że on nie działał pod domeny.

Kolejna metoda z atrybutem w URL:

Jak nie ma żadnych atrybutów:

/?disable_polymer=1 lub ?disable_polymer=1

Jak jakieś są:

&disable_polymer=1


Więcej o tym:

U mnie nawet nie ma w about config wpisu http://general.useragent.override.youtube.com/
To comodo icedragon 65.
Jak sprawa dodać ustawienie typu łańcuch
Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:4.3) Goanna/20170101 PaleMoon/28.6.1


Wygląd YT stary jak byk!

1 polubienie

Wpis się dodaje ręcznie jak potrzebujesz a nie że przeglądarka doda miliard pod wszystkie domeny świata…


Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:4.3) Goanna/20170101 PaleMoon/28.6.1

Widać sztab “PaleMoon” nie wspiera polimerów lub Google przetestowało i tam dla bezpieczeństwa wyłączyło by nie stracić z 2% użytkowników.

Lub identyfikacja jakby to był Firefox 28+ z okolicy 2014.

1 polubienie

Mam w głębokim niepoważaniu wszelkie wynalazki YT. Po staremu można oglądać, można ściągać, a na co mi uciążliwe nowości?

Tak się zastanawiam, czy to też coś wnosi do tematu?
Ale na Firefox jest Youtube Classic rozszerzenie, a na palemoon to nie wiem, ponieważ nigdy nie używałem.

PaleMoon nie ma, 2 linie wyżej masz emulacje jako Goanna.

1 polubienie

Nie tylko:

1 polubienie

Metoda z cookies padła “kompletnie”, user-agent działa tylko na linkach video, parametr disabled-polymer wygląda na uśmiercony.

Doszedłem do wniosku, że przynajmniej ja nie mam problemu. Zrezygnowałem ze starego wyglądu YT. A polymer? To bajka wyssana ze straszaka. To leciutkie przewijanie akurat. Przewijam i przewijam, scrolluję do góry o kilkanaście pozycji i znowu w dół i wielkie mi nic. Na iceveasel - taki firefox 79.0 i na innych przeglądarkach niezwykle lekko roflmao

Problem z ciężkim YT jest wtedy, gdy nie blokuje się wielu szkodników skryptów google i złośliwej zawartości YT. W pierwszym przypadku dodałem do własnych filtrów uBO, a drugim przypadku mam dodaną listę filtrów blokujących na YT.
Ten polymer jest niewinny i w końcu wygoda zamiast setek podstron i na starym wyglądzie też lżej nie było.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.