Statunkowo duży ping do WAN (Archer C2)

Witam, mam mały problem, być może ktoś zna powód problemu. Od niedawna posiadam router TP-LINK Archer C2 i problem w tym, że po kablu ping do sieci WAN waha się od 4 do około 8 ms co jest dosyć sporą wartością, zwłaszcza, że przez to jitter się zwiększa. Gdy podłączę się kablem bezpośrednio do anteny(WAN) i tak jak poprzednio będę pingować bramę (10.10.10.1) ping wynosi <1 ms. Co może być przyczyną takiego opóźnienia? Dodam, że takie wahania występują na każdym komputerze.

Nic się nie dzieje. TP Link przetwarza pakiet, a to wplywa na opóźnienie. Nie przesadzaj 4 - 8 ms to niskie opóźnienie. Rozumiałbym jakby po jednym skoku było 80.

Dlatego napisałem, że jest to dla mnie “stosunkowo” duże opóźnienie jak na połączenie bezpośrednio przez ethernet, przed C2 miałem 841N i tam opóźnienie do WAN wynosiło <1 ms. Niedługo będę miał podłączany światłowód i tam te kilka ms ma znaczenie zwłaszcza, że planuję uruchomić na łączu pewną usługę w której każda milisekunda jest istotna, stąd też mój wątek czy da się ten czas jakoś zredukować czy jedyne co zostaje to kupić nowy router…

Każde urządzenie w sieci będzie generowało opóźnienie, bo musi przetworzyć pakiet, więc nie możliwe, że na jednym skoku miałeś 1ms. Chyba że pingowałeś port w routerze, a nie inny router.