Status DSL

Od niedawna mam system Vista Home Premium 32 bit. Problem dotyczy neostrady - potrafi się stale rozłączać, jednak w dość dziwny sposób. Ikonka połączenia stale widnieje a internet de facto nie działa. Zauważyłem również że ikonka statusu DSL ma jaskrawo zielony kolor. Poprzednio gdy miałem Win XP też miała kolor zielony tyle że nie jaskrawy ale ciemno zielony - powie mi ktoś czy jest w tym jakaś różnica ? Strony www pięknie śmigają ale połączenia p2p już nie - używam Azureusa i strasznie muli. Proszę o jakąś radę …

P.S Zapomniałem dodać że mam modem Sagem F@st 800 i najnowsze sterowniki.

Prawdopodobnie Vista nie lubi piratów. Albo ma lepszy firewall. Albo jedno i drugie. Spróbuj też jakiegoś dobrego programu do torrenta zamiast tego powolnego gniota. Proponuję uTorrent.

Co do koloru ikony to sprawdź czy tapeta też nie zmieniła odcienia. Jeśli tak, to możesz mieć wirusa. :roll: Człowieku, kolor jest względny. Masz inny sterownik, to może ikony też się zmieniły…

Ach … i po co te złośliwe odpowiedzi ? Co do Twojej świadomości mam legalny system a skoro wspominasz o wersji pirackiej sam zapewne takową posiadasz. Co do kolorów … uważam że diabeł tkwi w szczegółach a w otaczającym nas świecie nic nie jest bez znaczenia - daltonistą nie jestem, ponadto wiem że kolory tych “trójkącików” mają znaczenie i pytam się tylko czy ktoś na tym forum wie jakie ? Azureus pod XP pięknie chodził i uważam że to świetny program tylko trzeba mu poświęcić trochę czasu … Firewall mam odblokowany … Sugestie ?

Nie ma się co obrażać. Ja korzystam z oryginalnego Windows 2000 (z przymusu) i Debian (dla przyjemności). Przynajmniej to co się w Win2k zepsuło zostało już dawno opisane, w przeciwieństwie do Vista. Nie chodzi mi o piracki Windows, bo tylko idioci go mają i podłączają do internetu. Skoro korzystasz z tej strony, to oznacza, że nie jesteś idiotą, lecz szukasz alternatywnych rozwiązań. Za to nie znam wielu legalnych sposobów na wykorzystanie torrenta. Skoro kupiłeś Windows Vista to chyba nie po to by ściągać płyty z Linuksem, co?

Instalowałem kiedyś ten modem i te trójkąciki od sterownika migają, ale nigdy mnie nie zastanawiało dlaczego. Chyba jasny oznaczał połączenie, ciemny jego brak.

Naprawdę spróbuj z innym programem do torrentów. U mnie Azureus się strasznie muli na P3@1,13G, 512MB RAM, (cholerna Java) i miał duże kłopoty z połączeniem. Za to uTorrent, którego wyłącznie używam na Windows od ponad roku (choć sporadycznie używam Windows) działa jak złoto. Nie trzeba mu w ogóle poświęcać czasu. :wink: Do tego nie ma niekompatybilnego z niczym DHT jak Azureus właśnie, więc szybciej ściąga. Najnowsza wersja podobno wspiera już w pełni Vistę.

Masz zainstalowaną jakąś zaporę, czy używasz standardowej? Co do torrenta to dość skomplikowana jest jego pełna konfiguracja, chyba że program jest całkowicie odblokowany. Pod Debianem np. nie mogę się dogadać z filtrem IP i akceptacją połączeń przychodzących, co zabija transfer przy torrentach o małej liczbie seedów, jak np. płytki Linuksa zaraz po premierze.

Słyszałem że na dniach ma wyjść SP1 - być może to coś pomoże - mimo wszystko jak ktoś ma podobny problem to zachęcam do dyskusji. SP1 ponoć ma sprawić że Vista dostanie skrzydeł - pożyjemy zobaczymy. Strony www śmigają mi idealnie - mam zmieniony DNS i domyślną wartość MTU - polecam te zabiegi każdemu. Teraz zamierzam zainstalować Cfos - na pewno napiszę jakie da to skutki w moim przypadku - skoro ma on sterować przepływem ruchu w sieci to mam nadzieję że przestanie mi się rozłączać internet - bądź co bądź może Azurek zapycha mi łącze.

Używam akurat Azureus Vuze który ma wbudowane przeglądarkę tysięcy darmowych torrentów i co ważne również legalnych w tym również z wysoką jakością w HD - muzyka, film, gry i inne kanały - wszystko podzielone na kategorie - polecam …

Vista SP1 nie wyjdzie szybko, bo chyba go nawet wycofali z testów na jakiś czas. Są kolosalne problemy z kompatybilnością oprogramowania, zwłaszcza antywirusów i zapór sieciowych. Z tego powodu można się spodziewać wszystkiego oprócz polepszenia funkcjonowania sieci. Przyspieszenie systemu zaś jest według testerów beta na poziomie błędu statystycznego. Jeśli ci zależy na wydajności, nie kupiłeś komputera by grać i interesujesz się informatyką to przejdź na Linuksa…

No to się wszystko wyjaśniło. Nie masz Azureusa, tylko Vuze. Platforma ta jest od kilku tygodni aktywnie blokowana przez niektórych dostawców internetu głównie z Wielkiej Brytanii. Najprawdopodobniej w związku z tym transfer poleciał na pysk. Niestety, przy całym moim braku szacunku do Windows Vista, wydaje się, że tu akurat jest bez winy. Ściągnij sobie płytkę z Linuksem to zobaczysz, że śmiga.

Poszukaj na stronach Microsoftu - czytałem tam o tym problemie ale nie zanotowałem, gdyż mam WinXP.

Na pewno jest tam poprawka dotycząca Neostrady.