Stawianie servera FTP

(Jar3k Kolacz) #1

Otóż chciałbym postawić server FTP dla znajomych. przesłać jakąś większą ilość zdjęć itp. Jest to o tyle trudne że mam wewnętrzne ip. Da się coś takiego zrobić??

(Filek 007) #2

Hamachi.pl

(Suck) #3

lub http://www.no-ip.org

(Jar3k Kolacz) #4

To znam, ale jak to skonfigurować z np. web serv disk acces??

(Bolo92) #5

A nie lepiej wysłać na np. chomikuj.pl ?? I niech sobie pobierze, ile tam osób chce ??

Wygodne i nie trzeba wysyłać parę razy(jak to parę osób).

5uck To jest do dynamicznego IP a nie wew.

(Suck) #6

guzik prawda, to wlasnie jest po to ze jak masz adres w sieci lokalnej np 192.168.1.145 to dzieki temu mozesz byc widziany w internecie pod nazwa domenowa np ziutek.no-ip.org

(Brtx) #7

@5uck: a właśnie ze guzik prawda. O ile nie ma przekierowanych portów na routerze to z zewnątrz będzie można zobaczyć tylko zewnętrzny adres (router).

@kolacz17: polecam Ci FileZilla Server. Dość prosty w konfiguracji i darmowy. No i przekieruj port na swój komputer (poproś admina sieci lub sam przekonfiguruj router jeśli masz dostęp). Dopiero później możesz sie bawić w ustawianie domeny etc.

(Suck) #8

no i to chodzi, po co ci zewnetrzny adres IP jak jestes widoczny z zewntarz pod nazwa domenowa

(Mrooveq) #9

5uck - myslisz pojęcia, w Twoim przykładzie nazwa domenowa np ziutek.no-ip.org jest rozpoznawana jako adres 192.168.1.145, ale do np mojego adresu 192.168.1.145 nie dostaniesz się przez publiczną ze swojej sieci, bo tych adresów się nie przekazuje.

btw, przekierowanie portu dla ftp jest o tyle uciążliwe, że poza przekierowaniem portu 21 (lub jego odpowiednika) dla połączenia kontrolnego trzeba też przekierować port 20 (lub jego odpowiednik) dla przesyłania danych i tak skonfigurować serwer ftp, żeby przy nawiązywaniu połączenia z danymi podawał od razu ten przekierowany port.

(Góral105) #10

Ej a można założyć servera FTP jako własnego kompa programikiem do stawiania serwa a potem do FTP :smiley: czy jakoś tak się da czy nie da :stuck_out_tongue:

(Suck) #11

ja wiem, ze tak jest, ale ja o tym nie mowie, ja mowie, ze po co znac i miec adres zewnetrzny fizycznie jak mozna to samo osiagnac poprzez np no-ip.org