Stawianie serwera[nie HLDS]:Counter Strike

Witam!

Nie wiedziałem w jakim temacie założyć ten wątek więc stawiam go tu.

Mianowice chciałbym postawić sobie na osobnym komputerze serwer do gry Counter Strike.

Nie chodzi mi tutaj o HLDS ale o normalnie działający serwer. Chciałbym się dowiedzieć co muszę zainstalować, aby taki serwer

poprawnie działał i żeby wszyscy mogli tam grać. Wiem , że potrzebny jest stały dostęp do internetu oraz stałe IP, a teraz chciałbym się dowiedzieć co muszę zainstalować na tym komputerze aby ten serwer mógł funkcjonować.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

stałe IP nie jest raczej koniecznością,

poza tym poczytaj o stawianiu serwera:

http://www.wiaderko.com/hlds/jak-postaw … ty,20.html

Steam czy Non-Steam?

bielu000 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Bardzo przepraszam za błędne napisanie tematu.

Co do tego czy Steam cz Non Steam to jeszcze się nad tym nie zastanawiałem. To można później gdzieś w opcjach zmienić.

devil33 Ten artykuł na wiaderku dotyczy serwera HLDS(Half Life Dedicated Serwer). Taki serwer właśnie posiadam i dlatego szukam sposobu, aby przerobić tak komputer aby było on serwerem do gry. Żeby posiadał

stałe IP i aby można było się z nim łączyć jak z serwerem ftp. Bo mając serwer na moim komputerze panują tam wysokie pingi i powodują one spore lagi. N i poza tym posiadam łącze Neo 512kb/s tak że serwer nie działa zbyt płynnie.

I dlatego szukam pomocy jak z komputera (nie mojego) zrobić serwer do tej gry.

oj przy wysyłaniu 128kb/s raczej nic wielkiego nie zdziałasz na serwer do gry musisz mieć przynajmniej 512kb/s, bo na tylu co masz nawet dwóch graczy nie pogra sobie.

aby w Neostradzie mieć stałe IP wystarczy to: http://www.no-ip.com/

Nie można…

Jak chcesz serwer to najlepiej kup na Shooters.pl albo Pukawka.pl

Pisałem, że nie na moim komputerze, tylko na innym a tam jest prędkość ok 2 mb/s. A no-ip już mam jest to metoda wpisywania w konsoli gry: connect nazwa hosta i port. Chodzi mi o to, żeby z komputera zrobić taki całkiem normalny serwer. Masz cs’a to ci mogę podać IP o jaki serwer mi chodzi.

Właśnie o to mi chodzi, że na razie kasy nie mam, a jak bym u znajomego postawił serwer miałbym za free.

Dobra wie może ktoś, ale coś konkretnego o stawianiu serwera?