Stawianie serwera[nie HLDS]:Counter Strike

(Bielu000) #1

Witam!

Nie wiedziałem w jakim temacie założyć ten wątek więc stawiam go tu.

Mianowice chciałbym postawić sobie na osobnym komputerze serwer do gry Counter Strike.

Nie chodzi mi tutaj o HLDS ale o normalnie działający serwer. Chciałbym się dowiedzieć co muszę zainstalować, aby taki serwer

poprawnie działał i żeby wszyscy mogli tam grać. Wiem , że potrzebny jest stały dostęp do internetu oraz stałe IP, a teraz chciałbym się dowiedzieć co muszę zainstalować na tym komputerze aby ten serwer mógł funkcjonować.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

(niezDarek) #2

stałe IP nie jest raczej koniecznością,

poza tym poczytaj o stawianiu serwera:

http://www.wiaderko.com/hlds/jak-postaw … ty,20.html

(Haz3L) #3

Steam czy Non-Steam?

(Agatonster) #4

bielu000 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Bielu000) #5

Bardzo przepraszam za błędne napisanie tematu.

Co do tego czy Steam cz Non Steam to jeszcze się nad tym nie zastanawiałem. To można później gdzieś w opcjach zmienić.

devil33 Ten artykuł na wiaderku dotyczy serwera HLDS(Half Life Dedicated Serwer). Taki serwer właśnie posiadam i dlatego szukam sposobu, aby przerobić tak komputer aby było on serwerem do gry. Żeby posiadał

stałe IP i aby można było się z nim łączyć jak z serwerem ftp. Bo mając serwer na moim komputerze panują tam wysokie pingi i powodują one spore lagi. N i poza tym posiadam łącze Neo 512kb/s tak że serwer nie działa zbyt płynnie.

I dlatego szukam pomocy jak z komputera (nie mojego) zrobić serwer do tej gry.

(niezDarek) #6

oj przy wysyłaniu 128kb/s raczej nic wielkiego nie zdziałasz na serwer do gry musisz mieć przynajmniej 512kb/s, bo na tylu co masz nawet dwóch graczy nie pogra sobie.

aby w Neostradzie mieć stałe IP wystarczy to: http://www.no-ip.com/

(Haz3L) #7

Nie można…

Jak chcesz serwer to najlepiej kup na Shooters.pl albo Pukawka.pl

(Bielu000) #8

Pisałem, że nie na moim komputerze, tylko na innym a tam jest prędkość ok 2 mb/s. A no-ip już mam jest to metoda wpisywania w konsoli gry: connect nazwa hosta i port. Chodzi mi o to, żeby z komputera zrobić taki całkiem normalny serwer. Masz cs’a to ci mogę podać IP o jaki serwer mi chodzi.

Właśnie o to mi chodzi, że na razie kasy nie mam, a jak bym u znajomego postawił serwer miałbym za free.

Dobra wie może ktoś, ale coś konkretnego o stawianiu serwera?