SteelSeries Siberia v2 Frost Blue - czy warto?


(gr5) #1

Interesuje mnie kupno zestawu SteelSeries Frost Blue - razem ze słuchawkami, myszką i podkładą:

http://www.agito.pl/mysz-z-podkladka-i- ... teelseries

Moje największe wątpliwości budzą jednak te słuchawki, czy "dają rade" w grach ? I czy aby na pewno są kompatybilne z Windows 8.


(staniq) #2

Opis

Steelseries Siberia V2 Frost Blue to obecnie najwyższy model słuchawek tego czołowego producenta sprzętu dla zawodowych graczy. Frost Blue czerpie wszystko to co najlepsze z poprzednich modeli a dodatkowo oferuje kilka innowacyjnych usprawnień.

Zacznijmy jednak od najważniejszej różnicy pomiędzy Siberia V2 Frost Blue a jej starszymi siostrami polegającej na oszałamiającym wyglądzie zewnętrznym. Model ten wykonany jest głównie z białego tworzywa jednak same nauszniki oraz naciąg pałąka posiada kolor szary. Producent postanowił dodatkowo wyróżnić swój flagowy model i zaopatrzył zewnętrzne części muszli w wysokiej jakości diody LED, które pięknie podświetlają słuchawki w kolorze niebieskiego lodu i właśnie stąd wzięła się nazwa tego zestawu. Podświetlanie odbywa się w sześciu różnych trybach ustawianych z poziomu oprogramowania Steelseries Engine. Możemy przykładowo ustawić je tak aby migało w takt odtwarzanej muzyki.

Skoro jesteśmy już przy oprogramowaniu Steelseries Engine to zostało ono głównie stworzone aby móc z łatwością zarządzać wbudowaną w słuchawki kartą dźwiękową. Steelseries Siberia Frost Blue została wyposażona w wysokiej jakości kartę dźwiękową znajdującą się bezpośrednio na przewodzie.

Kartę cechuje bardzo wysoka jakość dźwięku a dodatkowo możemy stworzyć sobie aż 8 profili equalizera pod różne gry. Producent nie zapomniał też dodać znanego z poprzednich modeli pilota na przewodzie ,dzięki któremu szybkie wyłączenie mikrofonu lub zmiana natężenia dźwięku to pestka.

Na koniec trzeba wspomnieć i mikrofonie. Steelseries Siberia Frost Blue wyposażone są w wysuwany z muszli słuchawkowej mikrofon, który cechuje bardzo wysoka jakość oraz niesamowite oddzielanie prawidłowego sygnału od szumów.

Podsumowując, słuchawki Steelseries Siberia V2 Frost Blue to może nie rewolucja ale pozytywna ewolucja prowadząca niemal do perfekcji. Połączenie wygody, jakości oraz bardzo wysokiej jakości dźwięku, dodanie nowoczesnej karty dźwiękowej oraz efektów świetlnych sytuuje te słuchawki na szczycie wśród wszystkich słuchawek dla graczy i fascynatów sprzętu komputerowego.

Specyfikacja.

Specyfikacja słuchawek:

Pasmo przenoszenia : 10 - 28.000 Hz

Impedanzja : 32 Ohm

Długość przewodu : 3,0 m

Zintegrowana karta dźwiękowa

podłączenie poprzez USB 2,0

Mikrofon:

Pasmo przenoszenia : 50 - 16.000 Hz

System zbierania dźwięku : Wielokierunkowy

Czułość : -38 dB

zawartość pudełka:

Słuchawki

Instrukcja

Systemy operacyjne:

Windows XP,Vista,7 i 8. Mac OS.


(Ascent) #3

Według mnie nie warto, lepiej oddzielnie kupić sobie te produkty. Słuchawki reklamowane jako ‘do gier’ to zwykły chwyt marketingowy, często będą miały niższą jakość dźwięku niż normalne słuchawki. Nie każdemu jednak pasuje oddzielny mikrofon w słuchawkach (gdybyś wybrał normalne słuchawki), ale jak go ładnie przymocujesz to będzie się lepiej sprawował niż w takich Siberiach. W końcu lepiej wybrać lepszą jakość od wystającego mikrofonu. Ważne też czy masz jakąś kartę muzyczną, bo na integrze możesz nie zauważyć różnicy między produktami za 100zł a tymi za 200zł…

Od siebie polecam takie zestawy:

Mysz: Gigabyte M8000X / Logitech G500

Podkładka: SteelSeries QcK / Razer Sphex

Słuchawki: Shure 240A + Zalman ZM-MIC1

Ewentualnie jakbyś chciał kupić słuchawki z wbudowanym mikrofonem to zobacz AKG GHS 1.

PS. O kompatybilność z W8 nie musisz się martwić.