Stereo zamiast 5.1 Media Tech MT3530

Witam wszystkich potencjalnych miłosiernych Samarytanów.

Kupiłem dzisiaj słuchaweczki MT3530 z systemem 5.1. Są to słuchawki na USB, więc nie korzystają z karty dźwiękowej. Na kablu jest regulacja głośności poszczególnych kanałów, więc jestem w stanie sprawdzić które kanały w rzeczywistości działają. Kiedy korzystam z przeglądarki lub gier okazuje się, że nie wszystkie kanały są słyszalne. Np. jeśli wyciszę wszystko poza subwooferem, zapada cisza, mimo że słucham nagrania z głębokimi basami. Jedynym wyjątkiem jest Windows Media Player, w którym mam zainstalowany plugin CSII Controls v1.4.2. Wtedy słychać doskonale wszystkie kanały a subwoofer aż trzęsie słuchawkami. Próbowałem się bawić programem AC3 filter, jednak bez względu na to jaki format wyjściowy ustawię, słychać tylko kanał lewy i prawy. Poniżej skrin.

soundr.th.jpg

I tutaj pytanie: czy jest jeszcze jakiś sterownik/oprogramowanie, które pozwoliłoby moim słuchawkom wykorzystywać pełen potencjał? Nawet przy nagraniach bez dźwięku przestrzennego byłoby miło, gdyby się subwoofer odezwał kiedy trzeba. Zależy mi na programie, który wprowadzi tego typu zmiany na stałe, żeby nie miało znaczenia czy dźwięk idzie z przeglądarki, z gry, czy jeszcze z czegoś innego. Za wszystkie pomysły z góry dziękuję!

EDIT:

Żeby nie było wątpliwości, w “panel sterowania/dźwięki i urządzenia audio/ustawienia głośników/zaawansowane” mam ustawione 5.1. Windows XP Professional.

Subwoofer w słuchawkach … Słuchawki 5.1 … czego to ludzie od marketingu nie wymyślą by wyciągnąć kasę od ludzi.

Moja rada jest następująca: zainwestuj w porządne słuchawki stereo, a jeśli chcesz przy pomocy uszu (sztuk 2) doznawać efektów przestrzennych - podłącz je (słuchawki oczywiście - nie uszy) do karty dźwiękowej obsługującej np. CMSS3D. Zapewniam że efekt końcowy będzie powalający.

Słuchawki są wyposażone w 4 głośniki każda, więc nie jest to tak głupie, jakby Ci się wydaje. i1390095_spk.jpg

Jestem bardzo zadowolony z efektów uzyskiwanych w wmp ze wspomnianym pluginem, problem w tym, że nie wiem jak ten efekt uzyskać “globalnie”. Wydaje mi się, że to zagadnienie nie różni się jakoś specjalnie od problemów z zestawami głośników 5.1.

Jest głupie - ale nie o to ci przecież chodzi by ci wyjaśniać dlaczego 8, 10 , czy nawet jak to już gdzieś widziałem - 12 mikro głośników było w stanie wytworzyć dźwięk przestrzenny. Ponadto skoro jesteś zadowolony z efektu - to chyba ci o to chodziło ?

Co do problemu zaś - skoro już sięgnąłeś po instrukcję - to może przyjrzyj się dokładnie opcjom udostępnianym przez “USB Multi channel device”. Wszelkie ustawienia po stronie kodeków, urządzeń typu player, i tak muszą na końcu przejść przez to urządzenie.