Sterowanie innym komputerem

Poszukuję programu którym mógłbym zarządzać / sterować pracą drugiego urządzenia coś ala TeamViewer / VNC

  • tyle, że na kompuerze który ma być sterowany nie mają pojawiać się komunikaty o zezwoleniu na dostęp tylko np. po podaniu hasła będzie odrazu dostęp. Oprogramowaie musi byc bezpłatne :slight_smile: Chcę móc korzystać z myszki i klawiatury na sterowanym urżądzeniu.

Wystarczy zalogować się na obu komputerach w TeamViewerze na jedno konto i gotowe. Nie trzeba nic potwierdzać. Ewentualnie dwa konta, które będą powiązane [jedno daje pełne prawa innemu].

A co przeszkadza we wdrożeniu VNC? Ustawiasz serwer i łączysz się po podaniu hasła.

TV, jeśli nie chcesz instalować całego kombajnu, ma też wersję dla nienadzorowanych serwerów. Ustawisz hasło lub wiążesz z kontem i łączysz się po zalogowaniu już bez hasła. Użytkownicy niekomercyjni dostają na koniec komunikaty o korzystaniu z darmowej wersji.

Jest też Windowsowy RDP…

TeamViewera nie chcę bo jest płatny / ja potrzebuję czegoś bezpłatnego.

 

flecht , a powiesz mi jak ustawić serwer i klient VNC żeby móc wygodnie korzystać? m.in. żeby w kliencie działa klawiatura i myszka.

Jakie porty musz być odblokowanena routerze żeby można było się dostać z zewnątrz klientem do serwera?