Sterowanie komputerem za pomocą głosu?


(verona) #1

witam. Temat jest już dość znany... A więc chce sterować komputerem za pomocą głosu. Mam program KM Remote lecz jest on beznadziejny. Grzebałem konfiguracji i dalej kicha. Program często myli polecenia. Jak jest jakiś szum, mikrofon uderzy o coś itp. do wykrywa jakieś zadania, z bardzo dużym prawdopodobieństwem nie mal tak jakbym powiedział wyraźnie dane słowo. Mikrofon nie jest jakiś super, ale nie ma zakłóceń, działa pięknie więc to wina programu.

Jest to polski program, więc istnieje jakiś zagraniczny? Nie uwierzę że jedynie polak coś takiego zrobił...Nawet komórki mają wykrywanie głosu który wybiera odpowiedni numer. Widziałem w necie kilka nazw wielkich programów, które przeznaczone są dla anglików, że program zapisuje to co mówimy, i w nich jest funkcja otwierania aplikacji, ale działa na zasadzie zapisywania tekstu (tak pisze w necie) i on dopiero dany tekst wykrywa jako polecenie, czyli musiałbym mówić po angielsku.. .

Nie ma jakiegoś dobrego zamiennika? Fajnie sterować kompem, spodobało mi się i przyda się podczas gdy mam zamieszanie w kompie :smiley:

Bardzo proszę o pomoc, zależy mi na tym ale program który opisałem jest po prostu wadliwy. Zresztą ma bardzo złą opinie w internecie, z powodu złego wykrywania poleceń...

Liczę na odpowiedź i pozdrawiam :wink:


(Gremski) #2

Z tego co wiem windowsy maja sterowanie głosem w sobie :slight_smile: przynajmniej vista ma ale o xp też słyszałem.

http://lifehacker.com/391884/control-yo ... your-voice

http://www.e-speaking.com/publish.htm