STerowanie Windows Media Center za pomocą zwykłego pilota TV

Witam ponownie.

Ostatnio bardzo dobrze mi tu doradzono jak mam połączyć komputer z kartą graficzną z wejściem DVI do telewizora z HDMI, dzięki za to jeszcze raz wszystkim udzielającym się, gdyż dziś odebrałem kabel i wszystko działa jak natura chciała :slight_smile:

Może to i dobrze, a może to i źle, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, tak więc zwracam się do Was znów z pytaniem (mam nadzieję, że odpowiedni dział).

Mianowicie, mam telewizor LG 26LG3100 i chciałbym sobie puścić film, położyć się na łóżko i w spokoju sobie go obejrzeć, a gdybym chciał zapauzować, to zamiast latać do kompa i klikać myszką, chciałbym to zrobić po prostu pilotem od tegoż telewizora (standardowy pilot ma przyciski play, pause, stop i przewijanie) W razie czego po menu media centera mógłbym się poruszać strzałkami od pilota i zatwierdzać przyciskiem OK, więcej opcji mi nie potrzebnych. Czy dałoby radę zrobić coś takiego, czy musiałbym kupować jakiegoś specjalnego, kompatybilnego z WMC pilota i port podczerwieni do kompa i robić to przez kompa, czy mógłbym tym sterować z poziomu telewizora?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Sygnału z pilota do TV nie prześlesz do kompa. Musisz mieć pilota do komputera. Być może przy odrobinie szczęścia mógłby działać pilot od tv z portem podczerwieni do kompa. Ale czy komputer stoi przy telewizorze? Jeśli stoi w innym pomieszczeniu to ciężko może być z przeprowadzeniem fal podczerwieni. Najlepiej było by wtedy z obsługą radiową, np. bluetooth. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku mogłoby być sterowanie za pomocą komórki.

Dzięki za odp., komp stoi w tym samym pokoju, więc problemów nie będzie, podczerwień na USB też mam więc nie byłoby problemu, jednak jak to ustawić?

Mógłbym prosić o nazwy jakichś programów, które by to mogły obsłużyć? Albo jeśli jest to wbudowane w Media Center, to jak to ustawić, żeby działał ze zwykłym pilotem TV?