Sterowanie zasilaniem karty sieciowej

Witam,

Poszukuję programu, który pozwoli mi włączać/wyłączać zasilanie do karty sieciowej, tak jak to robi kombinacja klawiszy funkcyjnych w laptopie.

Nie napisałem “Program do włączania/wyłączania karty sieciowej”, gdyż nie chcę by ktoś zrozumiał, że chodzi mi o takie wyłączenie jak w “Połączenia sieciowe” --> PPM na kartę sieciową --> Wyłącz . To chyba nie odcina zasilania karty sieciowej, a wyłącza tylko używanie jej przez system. No chyba, że się mylę…

Hej,

Generalnie zależy od programu i producenta sprzętu. Niektóre wyłączają kartę dla systemu - karta niby jest wyłączona, ale w menadżerze urządzeń tego nie widać, podobnie jak w aplecie Połączenia sieciowe Panelu sterowania (np. laptopy Toshiba). Inne programy/przyciski wyłączają kartę całkowicie odcinając zasilanie - i widać to w menadżerze urządzeń (np. laptopy Acer’a). Najlepszym więc chyba rozwiązaniem będzie wyłączenie karty poprzez menu kontekstowe połączeń sieciowych i opcję Wyłącz. Ewentualnie pozostaje całkowita deaktywacja urządzenia, gdy jest zintegrowane w płytą - poprzez wyłączenie go w BIOS’ie płyty głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jest jakiś program do utworzenia skrótu klawiszowego dla wyłączania karty sieciowej?

I taki program, który by mi wyświetlił szczegółowe informacje o karcie sieciowej?

Hej,

Generalnie się nie spotkałem z takimi - oczywiście poza oprogramowaniem dodawanym do laptopów. Wtedy to odpowiedni sterownik bądź program do klawiatury interpretują i wykonują odpowiednie zadania. Aczkolwiek można zrobić to bardzo łatwo - przeciągasz ikonkę karty sieciowej (widocznej w aplecie panelu sterowania Sieć i Internet >Połączenia sieciowe) na pulpit. Klikasz prawy przycisk myszy i możesz kartę wyłączyć. :slight_smile:

Zależy jak bardzo szczegółowe mają to być informacje. Myślę, że na początek możesz użyć programu Speccy bądź HWiNFO.

Pozdrawiam,

Dimatheus