Sterownik czy karta graficzna?

Witam uprzejmie :wink:

Mam problem i nie wiem co dalej mam z nim zrobić.

Przechodzę teraz do rzeczy. Kupiłem niedawno nowy komputer i zamierzałem sprawdzić jak gry na nim chodzą. Zainstalowałem więc “Call of Juarez” i szła płynnie, czy to na minimalnych czy to na maksymalnych obrotach. Co jakiś czas pojawiał się kurz, przez który ciął mi się obraz. Potem jak znikał wszystko szło znów płynnie. Pomyślałem “dobra, nie da się to nie”, więc odinstalowałem ją i wgrałem “Fable zapomniane opowieści”. Okazało się, że tutaj pojawia się ten sam problem: ciął mi się w pewnym momencie na 15 sekund, potem znowu płynnie szła, a za chwile znowu ciął się na 15 sekund. Ten sam problem pojawił się w “Neverwinter Nights” i w “Loki”. Nie wiem co jest tutaj grane. Czy chodzi tu o sterowniki do karty czy już o samą kartę?

Moja karta graficzna to NVidia GeForce 8600GT 1GB 2.5NS HDMI PCX

Proszę o pomoc i konsultację.

system jaki ?? sterowniki najnowsze ?? jaki zasilacz w zestawie ??

Sterownik na karcie to ForceWare 175.31

jeśli masz na myśli operacyjny to Windows XP

A zasilacza nazwy nie pamiętam ;/

spróbuj zmienić sterki na starsze, być może karta się przegrzewa (przetaktowana jest) po czym następuje automatyczne ograniczenie częstotliwości pracy gpu i ramów…ewentualnie zasilacz nie wyrabia…

Zrobiłem tak jak powiedziałeś z tymi sterownikami, lecz bez rezultatów ;/

pozostaje skontaktować się z serwisem…

Pobierz i zainstaluj ForceWare 169.21.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni:

(START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Sprawdź w menedżerze zadań, czy jakiś magiczny proces nie obciąża procesora (może to wirusy).

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health. Podaj także zawartość zakładki Info.

Sprawdż sterowniki GeForce Release 175.16 :

http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.16_whql_pl.html

Tematy :

viewtopic.php?f=19&t=257361&hilit=+Geforce+8600+GT

viewtopic.php?f=19&t=272524&hilit=+Geforce+8600+GT

Co do spadku FPSów, kiedy pojawia się dym- ten problem pojawia się chyba na każdym komputerze. ja i mój kolega mający bardzo mocny sprzęt też mamy spadki FPSow, kiedy pojawia się dym.

kolego ale nie w grze Neverwinter Nights czy jak to tam się pisze - stara gierka :slight_smile:

Nazwa poprawna :wink: XD

Stara czy nie, jest klasykiem według mnie, ot i tyle :wink:

Chwila, u mnie czasami ścina (mikrosekundy) NWN, ale to nie od dymu. :slight_smile: I faktycznie, klasyka.