Sterownik czy przewód USB jest przyczyną zlego działania HP

Witajcie

Sterownik czy przewód USB jest przyczyną złego działania HP AIO F4180 Printer

To złe działanie przejawia się nie możnością skanowania przy użyciu centrum obsługi i klawiszy na urządzeniu. Wspomnę tylko,że drukowanie z kompa wykonywane jest właściwie także skanowanie z wykorzystaniem panelu sterowana>Skanery> kreator oraz zwykorzystaniem Painta jest ok.

Mam też urządzenie HP F4180. Aby wszystko działało jak należy trzeba zainstalować wszystko z płytki dostarczonej z drukarką. Dodam, że sterownik urządzenia to przerost formy nad treścią. Sporo śmieci się instaluje. U mnie klawisze na urządzeniu do skanowania też nie działają (te dwa od góry) bo zainstalowałem tylko niezbędne mi rzeczy, tzn. przy instalacji wybrałem trzy składniki: HP Solution Center, HP Imaging Device Functions i HP Photosmart and Deskjet Drivers. Resztę sobie darowałem. Po instalacji w Narzędziach Konfiguracji Systemu odhaczyłem w zakładce Uruchamianie element startowy HPWuSchd2. A cały sterownik mam sciągnięty ze strony HP (trochę nowsza wersja, ale żadnych różnic nie widzę). Poza tym na stronie HP są poprawki, które poprawiają pracę tego urządzenia. Teraz nie pamiętam co to dokładnie jest, ale wiem, że instalowałem m.in. poprawkę do współpracy z MS Office2007, bo ciągle miałem wyświetlany błąd w sterowniku HP. A kabel do tego urządzenia nie powinien był dłuższy niż 1,5m i powinien to być USB 2.0. I mam pytanie: czy podczas włączania HP F4180 też wydobywają się trzaski z urządzenia (jakby coś przeskakiwało). I drugie pytanie: czy po zaniku zasilania w sieci włącza ci się urządzenie samoczynnie? U mnie takie rzeczy występują.

Zacznę od drugiego nigdy nie mialam takiej sytuacji wiecniewiem jak siezachowa.

Przy wlączaniu jest lepszy lomot.

Te klawisze na obudowie nie dzialąją od jakiegoś czasu. Na początku wszystko działało ok.

Mam KIS 2011 i przy wstrzymaniu ochrony i użyciu orginalnie dostarczonej płyty version 9.0.2 instalator nie widzi urządzenia . Po reklamcji otrzymalam z HP płytkę z version 8.0.0 i tu przy instalacji widać urządzenie tylko nie widać centrum obslugi.

Nie wiem skąd ściągnąć plik centrum obslugi albo jak go rozpoznać na płycie? Skrót do niego jest na pulpicie tylko wynika mi z tego ,że plik jest uszkodzony.

Jak wejść w konfigurację systemu?

Dodane 06.07.2011 (Śr) 13:29

HP mówi ,że sprzęt po gwarancji i koniec.

Dodane 06.07.2011 (Śr) 13:34

Zainstalowałam z plyty z wersją 8 i ściągnęłam aktuakllizację. Zainstalowalo się tylko część wersji do 9 (nie nadpisalo się wszystko) teraz mam dwie wersje tzn. programy sterujące są po części do 8 i po części do 9. To się nie gryzie?

Dodane 06.07.2011 (Śr) 20:08

Weszłam w dodaj/usuń programy i tam chciałam pobrać aktualizację do tych programów które mam dla wersji 8, ale nie wiem gdzie wybrać właściwy.

Dodane 06.07.2011 (Śr) 20:13

Aha w HP poinformowali mnie ,że ich decyzją zmieniono w 2010 zasady wsparcia po gwarancji i każą dzwonić pod podany mi mailem numer telefonu. Tylko po pierwszym kontakcie czekałam na polączenie 10 min bez efektu i się rozłączyłam.