Sterownik dekompresji

(Kolega z podwórka) #1

Pomóżcie znalazłem starą płytę Encyklopedia wszechświata stara taka.I zainstalowałem i chce uruchomić a tu błąd wyskakuje : Sterownik dekompresji dźwięku nie został poprawnie zainstalowany.Uruchom jeszcze raz program instalacyjny.Teraz program zostanie zakończony.

Instalowałem to jeszcze raz , uruchamiałem ponownie komputer i nic.Pomóżcie! !!

(Override) #2

Próbowałes instalować najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej?

(Kolega z podwórka) #3

Nie.A można jakoś uaktualnić sterowniki przez Panel sterowania??

(Override) #4

A jaką masz kartę?

(Kolega z podwórka) #5

To chyba to Avance AC97 Audio

(system) #6

Na XP ta encyklopedia nie działa.

(Kolega z podwórka) #7

skąd ta pewność???

(system) #8

Bo również ją mam i nie działała ani z XP, ani XP SP1, ani XP SP2.

(Kolega z podwórka) #9

I co ten sam błąd wyskakuje??

(system) #10

Nie. Mnie się w ogóle nie chciała zainstalować.

(Kolega z podwórka) #11

No więc o co chodzi???może mi sie wszystko dobrze uruchomi tylko niech ktoś mi pomorze z tym sterownikiem dekompresji dźwięku

(Damian) #12

Można spróbować uruchomić ją w trybie zgodności.

Klikasz prawym klawiszem na skrót do niej, wybierasz zakładkę zgodność, a tam ustawiasz Windows98.

(Pio--) #13

Pozostaje tryb zgodnosci z 98,umnie na XP tez nie dziala.

8) Pozdrawiam

(Kolega z podwórka) #14

Tryb zgodności odpada próbowałem cały czas ten błąd o tym sterowniku dekompresji dźwięku

(Dudi82) #15

Problem do rozwiązania. Wchodzimy na stronę

http://www.opm.pl/pomoc.asp

na której mozna przeczytać

"Informacja dotycząca produktów Dorling Kindersley

W chwili zainstalowania poprawki Service Pack 1 do systemu Windows XP pojawiają się problemy z odtwarzaniem dźwięków (komunikat dotyczący dekompresji dźwięku) w encyklopediach firmy DK - np. Encyklopedia wszechświata, Encyklopedia przyrody, Historia świata, Jak to działa, Encyklopedia człowieka, Atlas świata Matma jest super i inne.

Należy zamienić plik "msadp32.acm" znajdujący się w katalogu C:\WINDOWS\system32 plikiem udostępnionym poniżej i następnie uruchomić ponownie komputer. W przypadku jeśli pliku "msadp32.acm" dotychczas nie było w katalogu C:\WINDOWS\system32 należy przekopiować go w to miejsce.

(.acm jest to sterownik Audio Compression Manager i część programów może działać nieprawidłowo. Z tego powodu zaleca się pozostawienie kopii starego pliku w innym katalogu.)"

W związku z tym ściągamy plik dostępny tutaj

http://www.opm.pl/pliki/msadp32.acm

po czym postępujemy zgodnie z instrukcją ze strony i cieszymy się działającą Encyklopedią :smiley: U mnie pomogło tyle że plik trzeba było podmieniać w trybie awaryjnym.

(Babicol) #16

ta strona z tym plikiem którym trzeba pobrać nie działa