Sterownik dla FX5600

Na sterowniku z Visty lub nowszym od nVidi 96.85, nie mogę przeprowadzić żadnych regulacji. Do tego stopnia, że nawet nie idzie zmienić systemu NTSC na PAL dla TV-Out’a.

Prawdopodobnie dopiero seria sterowników 1xxx na to pozwala. Niestety te nie są dedykowane dla kart serii 5xxx.

Jest jakieś wyjście?

Sterowniki dla Visty 32bit

Sterowniki dla Visty 64bit

Ściągasz odpowiednią wersję sterowników. Rozpakowujesz ściągnięty plik WinRAR-em lub innym podobnym programem. Plik nv_disp z folderu modded-inf kopiujesz do folderu Setup. Teraz trzeba manualnie zainstalować sterowniki tzn. prawy klik na mój komputer => właściwości => sprzęt => menadżer urządzeń => klikasz prawym przyciskiem myszki na swojej karcie graficznej => właściwości => sterownik => aktualizuj sterownik => zainstaluj z listy lub z określonej lokalizacji => zaznaczasz uwzględnij tę lokalizację w wyszukiwaniu, odnajdujesz folder Setup, klikasz ok. Klikasz dalej, system zainstaluje sterowniki, później tylko restart i gotowe.

ps. Przed intalacją nowych sterowników zalecane jest odinstalowanie starych.

Nic z tego nie wyszło, sterownik 100.30 nie dał sie zainstalować. Poszedłem dalej w poszukiwaniu innego, za którymś razem się udało. Wersja 100.69 zainstalowała się, oczywiście po dołożeniu tego pliku nv_disp. Po wejściu do panelu sterowania NVIDIA i wybraniu złącza (kompozyt), oraz formatu obrazu, uzyskałem kolor. Długo się tym jednak nie cieszyłem. Po powrocie do wyświetlania jednego ekranu i ponownym wejściu i wyborze klonowania już nie idzie zmienić NTSC/PAL. Wybierając zmiane, nie ma zadnego efektu. Odinstalowanie i następna instalka i tak samo, czyli za pierwszym podejściem OK, później lipa.

A w ogóle to poza zmianą systemu, złącza oraz kolorów, jasności, kontrastu itd. dla pulpitu to nie ma zadnych innych opcji.

Na XP mogłem ingerować we wszystkie ustawienia nakładki wideo (kolor, kontrast, jasność, gama, powiększanie/zmiejszanie itd.), miałem pełen dostęp do wyjścia TV.

Czy na innych kartach działają przeze mnie wymienione funkcje