Sterownik do k. sieciowej, ale jaki?

Witajcie,

mam taki problem. Zrobiłem format, wgrałem winde od nowa (Xp) i nie wiem jak mogę połączyć się z netem. Przypuszczam, ze chodzi o sterowniki do karty sieciowej, ale niestety nie wiem jakiej firmy. Jeśli chodzi o notebooka, to jest on firmy Benq Joybook A51, ale jeśli chodzi o tę firmę, to nie ma co się z nimi kontaktować i nie ma co szukać, bo stwierdzili, że nie mają sterowników i ich to rybka.

Niestety nie posiadam płytek do tego kompa, bo dawno z nich nie korzystałem i po prostu nie wiem czy jeszcze istnieją, a komp ma 5 lat więc wtedy jeszcze się nie myślało o tym, że będą aż tak niezbędne (w końcu wszystko można w sieci znaleźć w razie czego).

Koniec końców nie wiem jakiej firmy sterowniki powinienem wgrać, a jeśli byle jakie, to jakie są najlepsze?

W Evereście przy kartach sieciowych widnieje coś takiego:

Karty sieciowe:  

   Bezpośrednie połączenie kablowe 5.1.2535.0  

   Miniport WAN (PPPOE) 5.1.2535.0  

   WAN Miniport (IP) 5.1.2535.0  

   WAN Miniport (IP) - Sterownik miniport Harmonogramu pakietów 5.1.2535.0  

   WAN Miniport (L2TP) 5.1.2535.0  

   WAN Miniport (PPTP) 5.1.2535.0

Natomiast mnie chodzi o połączenie lapka z ruterem, więc chyba jest potrzebne to:

Inne urządzenia:  

   802.11 bg WLAN    

   Kontroler Ethernet    

   Kontroler wideo (zgodny z VGA)    

   Urządzenie PCI

http://benq.eu/support/downloads/downlo … roduct/987

wielkie dzięki za tą stronę, ale niestety zainstalowałem i nie działa. To znaczy otrzymałem komunikat:

  1. jak próbowałem zainstalować z lokalizacji menedżera urządzeń, to mi wyszło, że kreator nie może odnaleźć oprogramowania na tym komputerze

  2. gdy włączyłem plik setup.exe to dostałem komunikat, że urządzenie może być nieobecne lub zostało wysunięte/odłączone od komputera. Włóż urządzenie do komputera. Klikam więc okay i coś tam instaluje, a potem że wszystko zainstalowane pomyślnie i… d…pa, nic dalej nie działa, w menedżerze urządzeń przy pozycji 802,11 bg dalej widnieje wielki żółty pytajnik i nie wiem co dalej robić :frowning:

W ogóle to są stery do karty firmy Atheros - a ja tu takiej raczej nie mam, bo pierwszy raz w życiu na oczy widzę taka nazwę:/

A teraz tak. Poszukałem płytek… znalazłem jakąś, ale to nie od tego kompa, tylko od innego. Dałem mu zeby instaował z płyty i zainstalował jaieś stery to teraz działa. Nie wiem, czy to jest firma tej karty sieciowej, czy firma sterownika, ale mam napisane coś takiego: Gigabyte GN-WI05GS - czy to takiego sterownika trzeba szukać w przyszłości??

W ogóle to wielki szacun adpawl, ze wszedłeś na stronę Benq, bo jak wchodziłem tam rok temu, to kompletnie nic nie było do tego Joybooka, a gdy do nich zadzwoniłem, to mi powiedzieli, że oni nic na to nie poradzą, że jeśli sterowników nie ma, to nie ma i już - dlatego też wystrzegam się firmy Benq od tamtej pory, bo jakaś nieodpowiedzialna jest na to wygląda - przedstawicielstwo Benq w Polsce było wtedy w Katowicach (o ile dobrze pamiętam)

Trzeba było zacząć od sprawdzenia płyt :wink:

No ale ok, będzie dla ciebie nauka na przyszłość :smiley:

GN-WI05GS to sieciówka do lapka, więc jeżeli sterowniki od niej działają -znaczy masz ją właśnie w swoim sprzęcie.

Tak, racja z tymi płytami, ale przyznam, że ta płyta w ogóle jest nie moja, bo nagrana osobno i ktoś napisał na niej ‘Wifi’, więc spróbowałem ją zainstalować po prostu.

Czyli wychodzi na to, że moja karta sieciowa jest firmy Gygabyte a model GN-WI05GS ??

Widzę, że na tej stronie mozna chyba znaleźć sterowniki do tej karty:

http://www.driver-updater.net/i_Gigabyte+GN-WI05GS+mini+WLAN+Card/

Będę pilnował tej płyty (i nie tylko tej)

Pozdrawiam i dzięki za pomoc :wink:

PS: strona firmy Benq i tak jest do kitu, bo umieścili sterowniki, ale nie do tego joybooka chyba. Na moim jest napisane: Benq Joybook A51 series - to chyba jednoznaczne, więc te sterowniki powinny działać, tymczasem coś im chyba nie wyszło :confused:

Zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej - Chipset :?:

Nie mam płytki z tymi sterownikami, więc instaluję wszystko odrębnie - k. sieciowa, dźwiękowa i grafiki.