Sterownik do karty graficznej


(Seren1) #1

Posiadam windows xp pro z płytą główna K7S8X. Sterownik do karty graficznej ma symbol NVIDIA RIVA TNT2 Model 64. Od pewnego czasu ten sterownik zaczyna mi szwankować. Czy mogę zainstalować nowy sterownik z tej strony : http://www.pobieralnia.pl/plik-226-nvid ... 000xp.html ? Proszę o poradę.


(Denzi) #2

Tak :wink:

Polecam jescze:

www.ati.com

www.omegadrivers.net

(Dareks8) #3

Denzi sterowniki od Ati polecasz do Nvidi? No to życzę powodzenia.


(Seren1) #4

Po ściągnięciu sterownika do karty graficznej z podanego wyżej przeze mnie linka i próby jego zainstalowania, na ekranie pojawiła sie taka uwaga : ,,Program instalacyjny NVIDIA nie może znaleźć sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem. Program zakończy pracę". To co mam dalej robić w tym przypadku ?


(Dimatheus) #5

Cze! !!

Rozumiem, że pod tym hasełkiem - "Sterownik do karty graficznej ma symbol NVIDIA RIVA TNT2 Model 64" - kryje się posiadana karta grafiki?? Am I right?? Jeśli tak, to nie mozesz za bardzo zbyt nowych sterowników do niej zainstalować... Wszystkie wersje NVidii począwszy od 8x nie współpracują poprawinie ze starszymi kartami... W tym wypadku polecam ściągnięcie następującego zestawu sterowników - 71.89_win2kxp_international.exe ze stronki http://www.download.net.pl/25/NVIDIA-ForceWare-Drivers-Windows-2000-XP/.

I pamiętaj - przed instalacją nowych sterków warto odinstalować poprzednie i zrestartować kompa!!

Powodzenia! !!

Dimatheus


(McDracullo) #6

Na tej karcie to 28.xx będą chodziły chyba najlepiej.


(Michal Kolatek) #7

Do GF2 i takiej samej TNT2 na drugim kompie używam obecnie 56.72 i karty działają poprawnie , pobrać możesz np z http://www.guru3d.com i stery skasuj według instrukcji w sprawdzone porady.


(McDracullo) #8

masz racje. Zarówne te jak i 28.xx są zalecane.. :wink: