Sterownik drukarki Brother MFC 215C nagle przestał działać

(Tomaszzz89) #1

No i nie mogę drukować. Mam Windows 7 x64.

Po zainstalowaniu systemu pamiętam że system sam pobrał sterownik i wszystko działało. W późniejszym czasie wgrałem samodzielnie sterownik producenta, by rozszerzyć funkcjonalność i wszystko było OK, do dziś.

Przy próbie wydrukowania czegokolwiek pojawiał się jakiś błąd, a w menadżerze urządzeń widniał znak zapytania przy mojej drukarce.

Próbowałem już chyba wszystkiego: Korzystałem z narzędzia deinstalacji od producenta (usuwanie jest zakończone błędem!), próbowałem wgrać te stery co wcześniej chodziły (teraz pokazuje się błąd pod koniec instalacji), z kolei system Windows przy podłączeniu urządzenia znajduje sterownik pobiera ich szerego przy czym pokazuje błąd przy ostatnim (sterownik drukarki.)

beztytuutc.png

Uploaded with ImageShack.us

Print test z poziomu drukarki jest poprawny.

Co jeszcze można zrobić ?

(Veers) #2

Podłączyć drukarkę do innego portu USB.

PS. Jeśli uważasz że powiedzenie "jakiś błąd" jest pomocne - to gratuluję poczucia humoru....

(Tomaszzz89) #3

Pisało coś w tym stylu: unexpected error, co też niewiele pomaga.

Zmiana portu nie pomogła.

Sterownik sie instaluje, potem pojawia sie taka ramka, podłącz USB, Włącz drukarkę no i coś sie chwile robi mignie na chwile że zainstalowano pomyślnie po czym pojawia się okno z niepowodzeniem instalacji.

-- Dodane 05.06.2010 (So) 17:15 --

hahah, Problem rozwiązany! Optymalizowałem ostatnio sobie system z poradnika Cyba91, wyłączyłem kilka usług zalecanych m .in. Bufor wydruku no i unieruchomiłem drukarkę. Właśnie Word zwrócił mi komunikat, że bufor wydruku jest wyłączony, bo nie mogłem dodać nowej drukarki. Po włączeniu tej usługi drukarka śmiga. Także nie polecam wyłączania tej usługi, no chyba że ktoś nie ma drukarki.