Sterownik ekranu AMD przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność

Witam, mam problem z wyskakującym u mnie dość często błędem “Sterownik ekranu amd przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność.”. Instalowałem do najnowszej wersji sterowniki karty graficznej, ale to nic nie daje. Karta ATI Radeon HD 4800 Series. System Windows 8.1 Pro x64.

zainstaluj poprzednią wersjie sprawdz czy bedzie ok jeżęli nie przeskanuj system MBAM i adwcleaner.

 

sprawdz czy grafika się nie grzeje za bardzo podczas obciażenia i w IDE. OCCT możesz obciażyć grafike a sprawdzić temperatury np w HWIINFO

 

dla pewnosci możesz sprawdzić też smart dysku poprzez crystaldiscinfo.

Instalowałeś te http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy2&os=Windows%208%20-%2064 sterowniki?

Problem może tkwić w obsłudze sterownika przez system. Ty korzystasz z 8.1 (NT 6.3), a sterownik jest przeznaczony dla 8 (NT 6.2). Coś jest na rzeczy z tymi sterownikami, bo jakiś czas temu bawiłem się najnowszym dzieckiem Microsoftu i próbowałem zmusić W8.1 do pomyślnego przyjęcia sterowników do HD mobility 3650, ale system za nic nie chciał ich zaakceptować (13.1 i 13.4). Rozwiązaniem okazał się powrót do Windowsa 7, wtedy sterowniki poszły bez mrugnięcia okiem i laptop chodzi dobrze, bez żadnych błędów.

AMD porzuciło już wsparcie dla HD 4XXX i starszych kart, więc trudno oczekiwać, aby prawie dwuletnie sterowniki działały dobrze na najnowszym systemie.

Podobny problem występował w laptopie samsunga. 

Niestety w moim przypadku przełączanie grafiki pomiędzy kartą intela a amd działa tylko przy użyciu sterowników dostarczonych przez firmę samsung. Zainstalowanie ich w sposób inny niż poprzez oficjalną aplikację “SW update” powoduje u mnie występowanie opisanych przez Ciebie problemów.

Spróbuję zainstalować wcześniejszą wersję. Na Windows 7 też miałem ten problem, dlatego przerzuciłem się przy okazji na Windows 8.1 (dla mnie jest lepszy od poprzednika). Temperatura w granicach 60-70 stopni, czyli ok. ;) Jeśli ktoś byłby tak miły i mógłby dla mnie znaleźć pasujące sterowniki, to byłbym strasznie wdzięczny, mam mało czasu i dopiero wieczorem będę mógł coś pokombinować.

 

Przegrzewanie karty?

 

Uszkodzenie karty?

 

Karta wymaga min 400W firmowego zasilacza?