Sterownik ekranu przestaje działać GF9800GT

Witam, mam taki problem: Gdy gram sobie w jakąś grę, przerywana jest ona przez komunikat o tym, że sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność, dzieje się to dość często. Nie wiem czy to wina sterowników, ale zainstalowałęm już 3 wersje ze strony nvidii i nadal jest to samo. Ma ktoś może pomysł co się dzieje?

Moja cała konfiguracja: Intel Core 2 Duo E8400 3,0 GHz; GF 9800 GT 512 MB DDR3; 4 GB DDR2 Kinston 800, Zasilacz Corsair 550 W; Płyta Asus P5KPL-AM

witam.mam podobną konfiguracje sprzętową na tej samej płycie głównej tylko z windows 7 64bit-jak narazie zaobserwowałem że (kości pamięci są sprawne przetestowane na tym samym porcie dimm_a1,mając wpięte dwie pamięci pojawia się problem ze sterownikiem,wykryty błąd pojawia się tylko wtedy gdy pamięć jest wpięta w port dimm_b1 -wypieta z tego portu komputer pracuje cały czas bez żadnych błędów,narazie pracuje na jednej pamięci 2GB(uszkodzona płyta główna czy może jakiś inny problem) :frowning:

Ja sprawdzilłem jeszcze temperatury w SpeedFan i wygląda to tak:

GPU 54 C przy obciążeniu procka rzędu 6%, po odpaleniu jakiejś gry i obciążeniu go do 40 czy nawet 60 % temp dochodzi do 80/90 stopni C

System 37 C

CPU 40 C

AUX 32 C

HD0 31 C

Core 0 40 C

Core 1 38 C

czyżby karta się przegrzewała? przez to przestaje działać??

u mnie ten problem pojawił się od razu na samym początku nie grając w żadną grę -przy wgrywaniu nowego systemu, nie mogłem go zainstalować,dopiero wyciągnięcie jednej pamięci pozwoliło mi

go zainstalować,póżniej dołożyłem drugą pamieć i sie zaczeło-kilka razy sterownik ekranu przestaje działać -następnie niebieski panel-reset komputera i tak co jakiś czas.

brak mi narazie pomysłów-komp ma dopiero miesiąc.(oddam go do serwisu niech myślą ,jeden problem w tym to że mam zarejestrowanego windowsa)

wyjąłem tą pamięć z dimm b1 i wszystko działa normalnie… kurde te płyty są uwalone jak nic. “Niestety” też mam legalnego windowsa

niestety okzuje się, że to jest chyba sprawa sterownika nvidii nvlddmkm

ale po wyjęciu karty graficznej i uruchomieniu kompa na karcie zintegrowanej włożonych dwóch kościach pamięci błąd też się pojawia! !!

na pewno masz taką samą płytę główną?? ja nie mam żadnej grafy zintegrowanej na płycie.

mam płyte asusa P5KPL-AM (wyjście VGA jest )