Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność

Witam. Otóż ni z gruszki ni z pietruszki pojawił się problem tego typu. Podczas oglądania stron WWW lub włączenia gry następuje miganie pulpitu, następnie komunikat “Ekran przestał działać, ale odzyskał sprawność” czy coś w tym stylu. Odinstalowałem sterownik 310.90 (Karta GeForce GT440) problem znikł. Na standardowej karcie grafiki na płycie głównej tego problemu nie ma. :confused: Następnie zainstalowałem nowszy sterownik 320.49 lecz problem był taki sam. Pomoże ktoś jak tą przyczynę wyeliminować ?

Brak problemu z kartą graficzną po odinstalowaniu sterowników, czyli normalne działanie grafiki podstawowej, często świadczy o technicznej usterce samej karty graficznej PCI lub jej kontrolerze na płycie głównej. Wyjmij ją ze slotu i wciśnij z powrotem. Może utraciła kontakt?

Wyczyść radiator i wiatrak.

Sprawdzaj po kolei starsze lub dużo starsze sterowniki.

Zobacz w Menedżerze urządzeń ile masz żółtych wykrzykników lub znaków zapytania.

-ale ja ,pomijając fakty,często takie objawy miałem przez niepodający dobrego napięcia zasilacz…

Problem rozwiązany. Karta graficzna zmieniła prawidłowe położenie w styku :slight_smile: A czemu ?? Oj nie mam pojęcia. Temat uważam za zamknięty.