Sterownik ekranu przestał odpowiadać

Witam.

Od pewnego czasu wyświetla mi się w prawym dolnym pasku koło zegara ikona z komunikatem:

Sterownik ekranu ati2dvag przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.

Wtedy następuję chwilowe zawieszenia komputera i wyłączenia monitora. Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc? Zmierzając dalej powiem, że formatowanie dysku sprawy nie rozwiązało, problem ten występuje zarówno na systemie XP jak i na aktualnym Windows Vista. Moja karta graficzna to Radeon X800, a próba reinstalacji bądź instalowania nowszych czy też tzw. sterowników modyfikowanych (czy kol wiek one są) sprawy nie rozwiązuje. Ponad to instalowałem także łatkę z witryny Microsoft’u, która rzekomo ma problem rozwiązać lecz łatka zostaję odrzucona i wyskakuje komunikat, iż nie jest ona potrzebna dla mojego systemu. Co do sprzętu to całość rozebrałem i wyczyściłem. Skanowałem także pamięć programem Hirens Boot. Dodam jeszcze, że czasami komputer zawiesza się całkowici, czasami wyskakuje niebieski ekran z szeregiem różnych napisów po czym automatycznie się komputer sam restartuje.

Tematów w sieci tego typu jest trochę, lecz większość tam dawanych porad się nie sprawdza, bądź po prostu są urywane bez konkretnej odpowiedzi.

Sprawdz czy masz aktualne sterowniki do plyty glownej/chipset.

wejdz we wlasciwosci karty i sprawdz w zakladce “zasoby” czy nie wystepuja jakies konflikty

Sterowniki są aktualne, poza tym nie wiem czy tutaj sterowniki odgrywają jaką kol wiek rolę skoro problem występuje za równo na przypisanych sterownikach do odpowiedniego sprzętu jak i na nowszych. Sądzę raczej, że wina leży po stronie jakiegoś elementu hardware mojego komputera, a problem w tym że ciężko przyczynę zlokalizować.

W zasobach brak konfliktów.

Miałem ten sam problem po zainstalowaniu najnowszych sterowników do karty graficznej.Wina leżała po stronie zasilacza, po wymianie na nowy wszystko jest ok.Zanim wymieniłem zasilacz ratowało mnie używanie starszej wersji sterowników.

Mój sprzęt to:

Procesor Intel CoreDuo 1.8

Grafika Radeon X800 512mb

2GB RAM DDR2

Do tego jakaś najtańsza płyta główna ASRock

No i zasilacz Colors 350W,

a więc taki pytanie komputer mam już od ok. 2 lat, przez ten czas działał poprawnie więc jeżeli to wina zasilacza to mam rozumieć, że po prostu został on uszkodzony? Póki co go wyczyściłem.

Tego nie wiem #-o ,może coć nie tak z pamięciami,jedno co wiem że miałem ten sam problem i u mnie akurat wymiana zasiłki rozwiązała problem.

Pamięć jest w jak najlepszy porządku była sprawdzana, a co do zasilacza to na dniach powinienem mieć nowy także sprawdzę czy to faktycznie od tego, ale może ktoś ma jakieś inne sugestie?